Kalti mes, leidžiantys rastis tokiai valdžiai

Pastarojo meto įvykius žmonės vertina labai prieštaringai. Nedidelė dalis bando džiaugtis menamomis laisvėmis. Gerokai didesnė kalba ne tik apie demokratijos, bet ir valstybės saulėlydį bei lygina dabartinę valdžią su sovietiniu režimu. Apie tai, kas, tikėtina, šiandieniame chaose lieka nepastebėta, „Respublika“ kalbasi su politikos apžvalgininku, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru Rolandu PAULAUSKU.

– Dalis mūsų visuomenės linkusi dėti lygybės ženklą tarp dabartinio laikmečio ir sovietų eros pabaigos, o kaip situaciją vertinate jūs?

– Pirmiausia reikia apsispręsti – norime patikti skaitytojams ar kalbėsime taip, kaip yra iš tikro? Bandysime išsiaiškinti esmę ar tik pasišaipysime iš valdžios. Tai, beje, nebūtų sunku, nes pagyrų dabartiniai valdantieji nenusipelno ir tikrai nėra geriausi iš buvusiųjų. Visgi, mano nuomone, į problemą tikslinga būtų žvelgti gerokai giliau.

Paimkime tris socialiniame gyvenime veikiančius dėmenis – visuomenę, valdžią ir žurnalistus. Visais laikais visuomenė daugiau ar mažiau dalyvauja valdžios formavime. Beveik visada ir visur didelė dalis tos pačios visuomenės tampa nepatenkinta, ką tik savo pačios pastangomis suformuota valdžia. Žurnalistai visur ir visada, iš idėjos arba už pinigus, dirba valdžiai arba, jei yra galimybė, taip pat dirba prieš valdžią. Tik valdžios pinigai – gerokai skalsesni. Ir taip vyksta visur ir visada. Yra tik atskiri niuansai, lyginant epochas bei įrodant teiginius, kuriuos išsakiau aukščiau. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.