Pėstininkai Amerikos žaidime

Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės departamento atstovas Nedas Praisas (Ned Price) tviterio paskyroje pareiškė palaikymą Lietuvai dėl santykių su Taivanu beveik greičiau, nei užmezgė su juo diplomatinius santykius… Tiek šis faktas, tiek neseniai iš URM nutekinti dokumentai, tiek ir daugelis kitų aplinkybių įrodo, jog mes seniai neturime savarankiškos užsienio politikos, mano Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataras Rolandas Paulauskas.

„Esame išvien su mūsų sąjungininke ir smerkiame Kinijos Liaudies Respublikos pastaruosius atsakomuosius veiksmus – ambasadoriaus Vilniuje atšaukimą ir reikalavimą, kad Lietuva atšauktų savo ambasadorių Pekine. remia Europos partneres, mezgančias ryšius su Taivanu“, – komentavo N.Praisas.

Primename, kad Kinijos užsienio reikalų ministerija antradienį informavo Lietuvos užsienio reikalų ministeriją (URM) dėl savo ambasadoriaus Vilniuje atšaukimo konsultacijoms, argumentuodama Lietuvos pozicija Taivano atžvilgiu, bei pasiūlė Lietuvai konsultacijoms atšaukti savo ambasadorių Pekine. Bent jau šitaip suformuluota mūsų URM pranešime.

Lietuvos URM pareiškė apgailestaujanti dėl tokio Kinijos žingsnio ir dar kartą akcentavo, kad, „gerbdama vienos Kinijos principą, yra nusiteikusi plėtoti abipusiai naudingus ryšius su Taivanu, kaip ir daugelis kitų Europos Sąjungos ir pasaulio valstybių“.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas PAULAUSKAS:

Lietuvoje daugelis net nežino, iš kur atsirado ta priešprieša tarp Taivano ir Kinijos. 1927 m. prasidėjo pilietinis karas, kuris tęsėsi iki 1950 m., o jo pabaigoje susikūrė dvi de facto valstybės – Guomindano Kinijos Respublika Taivano saloje ir komunistinė Kinijos Liaudies Respublika žemyninėje Kinijoje. Įdomu tai, kad iki 1971 metų Guomindano Taivanas atstovavo Kinijai Jungtinėse Tautose (JT), nors ten gyvena 23 mln. gyventojų, o žemyninėje Kinijoje – gerokai virš milijardo… Nuo to laiko tiek viena, tiek kita pusė laiko save tikrąja Kinija. Ir kai komunistinė tapo tikrąja JT nare, nuo tos dienos ji laiko Taivaną savo dalimi. Todėl kiekvienas, kas užmezga atskirus diplomatinius santykius su Taivanu, yra laikomas Kinijos priešu. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.