Ar rudenį sugriaudės politinė krizė?

Arvydas PraninskasAr rudenį sugriaudės politinė krizė?
2021-07-20 09:33

Karščiu alsuojančio vidurvasario ramybė apgaulinga: į mūsų laivo bures trankosi stiprėjančio vėjo šuorai, pajuodęs horizontas perspėja apie ateinančią audrą, o akivaizdžiai sutrikusi burlaivio įgula susirūpinusiems keleiviams vaizduoja jūrų vilkus, pasiruošusius bet kada ryžtingai išmesti inkarą jūros viduryje.

viską nurašys

Gana netikėtai svarbiausias, žvelgiant pro valdančiųjų akinius, valstybės politinio gyvenimo problemas – homoseksualų šeiminių ryšių įtvirtinimą, narkotikų dekriminalizavimą, Stambulo konvencijos ratifikavimą, rinkimų sistemos pertvarkymą – žaibiškai į dėmesio palaukes nuvijo užgriuvusių nelegalių migrantų krizė. Valdžia, oriai ir neskubėdama atšaukusi karantino priemones, kurių paskutinėmis savaitėmis iki šio sprendimo ir taip mažai kas laikėsi, susidūrė su dar keliais iššūkiais. Nuo liepos smarkiai pašoko elektros ir dujų kainos. Premjerė Ingrida patikino, kad Vyriausybė į kainų nustatymą nesikiš, ir priminė, kad neišgalintiems susimokėti numatyti socialinės paramos mechanizmai. Greitėja ir maisto kainų spiralė, bet Vyriausybės atstovai nuduoda to nepastebintys: ir iš tiesų, juk paramos mechanizmai tie patys, be to, Vyriausybė dar visai neseniai nepritarė Seime pasiūlytai iniciatyvai įvesti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams. Gyvenimas parodė, kad tai buvo labai išmintingas sprendimas: tie 326 milijonai eurų, kurių per metus būtų netekęs valstybės biudžetas, bus išleisti žymiai prasmingiau: spygliuotai tvorai pasienyje su tverti, nelegaliems migrantams apgyvendinti, maitinti, gydyti. Juk viskas kainuoja, ir kas ne kas, bet centukus iki kitos pensijos skaičiuojančios močiutės, skurstantys neįgalieji ir visi kiti, patenkantys į 576 tūkst. Lietuvos gyventojų, gyvenančių žemiau skurdo rizikos ribos, gretas, tikrai turėtų suprasti patriotinę aukojimosi svarbą. Juk esame ir nariai, kaip čia dabar atrodys, kad mūsų valstybės siena – kiaura it rėtis. Dar blogiau, kad gali pasidomėti: o kur padėjote jai stiprinti skirtus mūsų pinigus?

Ką reikėtų daryti, kad valdžiai nemalonių klausimų dėl kiauros valstybės sienos, dėl išgyvenimo pašokus kainoms ir dėl aibės kitų dalykų neuždavinėtų nei savi, nei svetimi? Teisingai: skelbti karą! antradienį priėmė rezoliuciją, kuria neteisėtų migrantų antplūdis į Lietuvą pripažintas hibridine agresija: taip esą siekiama destabilizuoti padėtį valstybėje. Ne veltui sakoma, kad viską nurašys ir atsakys į nemalonius klausimus, o kai kam ir atneš gerus pinigus – kaip visada. Tik gąsdintis nevertėtų: ar hibridinę agresiją prieš Lietuvą pamatę Seimo nariai būtų išsiskirstę toliau atostogauti, jei pavojus būtų realus? <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.