Ką atskleidžia faktų apie Ukrainą dvikova?

Amerikiečiai skelbia, jog prie Ukrainos sienos sutelkė tiek pajėgų, kiek jų nebuvo nuo konflikto pradžios regione prieš septynerius metus, vėl gąsdina ten dislokuojamomis rusiškomis raketomis ir pateikia atitinkamus duomenis. Tačiau egzistuoja ir kiti faktai, kurie Lietuvoje dažniausiai neviešinami. Juos skaitytojams pateikia Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

agentūros „Janes“, kuri specializuojasi gynybos sektoriaus atvirųjų duomenų analizės srityje, analitikas Tomas Balokas (Thomas Bullock) skelbia išsiaiškinęs, kad prie sienos su telkia karines pajėgas, kurias sudaro mažiausiai 14 dalinių ir keletas raketų kompleksų „Iskander“.

Šiame pranešime teigiama, kad esą perdislokuojamos Rusijos centro karinės apygardos pajėgos. Sienos link esą juda tankai, pėstininkų kovos mašinos bei reaktyvinės salvinės sistemos „Uragan“. „Janes“ teigimu, į Voronežo sritį, besiribojančią su Ukraina, atgabenta keletas raketų kompleksų „Iskander“. Greičiausiai jie priklauso 119-ajai raketų brigadai, dislokuotai Sverdlovsko srityje. „Janes“ taip pat informuoja, kad į pietus nuo Voronežo įkurtas poligonas, kuriame yra tolimojo ryšio kompleksų ir lauko ligoninių. Kryme ir kaimyniniame Krasnodaro krašte stebimas analogiškas karių ir technikos telkimas, įskaitant pėstininkų kovos mašinas ir savaeigius minosvaidžius „Tiulpan“. Šiuo atveju esą perdislokuojamos Rusijos pietų karinės apygardos pajėgos. Kokiu tikslu tai daroma – nepaaiškinama.

Panaši informacija sklinda ir iš Baltųjų rūmų. „ dabar pasienyje su turi daugiau karių nei bet kada nuo 2014 metų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidento Džo Baideno (Joe Biden) atstovė Džen Psaki (Jen Psaki). Vašingtonui, anot jos, „vis didesnį nerimą kelia aštrėjanti Rusijos agresija Rytų Ukrainoje“.

Rusų dalinių perdislokavimas prie Ukrainos sienos šiuo metu kelia didelį susirūpinimą ir kitiems vakariečiams. Vokietijos kanclerė ketvirtadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu net pareikalavo mažinti pajėgas šalia Rytų Ukrainos.

Be to, teigiama, jog nuo vasario vidurio vėl suintensyvėjo susirėmimai tarp prorusiškų separatistų ir vyriausybinių pajėgų Donbase. Kijevas ir dėl padėties paaštrėjimo kaltina prorusiškus kovotojus ir Maskvą.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Ką atskleidžia faktų apie Ukrainą dvikova?Kalbant apie Ukrainą, yra dvi galimybės: arba išvardinti nenuginčijamus faktus, darant savarankiškas išvadas, arba kalbėti taip, „kaip reikia“… O kas gi nustato „kaip reikia“, nedetalizuokime – visi supranta, kas „šitą muziką užsako“. Todėl mėginkime susigaudyti iš tikrųjų, kas gi toje Ukrainoje vyksta? Norint susigaudyti, reikia pažvelgti į faktus, kurių akivaizdoje aiškiai matyti, kad tas požiūris „kaip reikia“ faktiškai į jokius klausimus neatsako.

Taigi, pažvelkime į faktus. Nors konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos tęsiasi 7 metus, visą laiką yra viena iš pagrindinių Ukrainos prekybos partnerių.

Toliau – tik nuo balandžio 1 d. nepardavinėja Ukrainai dyzelinio kuro, t.y. ukrainiečių tankai viską tą laiką važinėjo rusišku dyzelinu…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.