Pasaulis nusiėmus amerikietiškus akinius

prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) vakar pareiškė besitikintis 2024 metais siekti antros kadencijos šiame poste, matyt, mėgindamas išsklaidyti pastaruoju metu išplitusias abejones dėl savo tinkamumo eiti šias pareigas. Tuo metu politikos apžvalgininkas siūlo pažvelgti į pasaulį nusiėmus amerikietiškus akinius.

„Mano planas yra siekti perrinkimo. Tokie yra mano lūkesčiai“, – žurnalistams sakė 78 metų Dž.Baidenas, per spaudos konferenciją paklaustas apie savo politinę ateitį. Baltųjų rūmų šeimininkas pridūrė, kad yra „didelis likimo gerbėjas“ ir iki šiol neturi tvirtų planų šiuo klausimu, tačiau jei jis 2024 metais kels savo kandidatūrą, dabartinis prezidentas tikisi, kad drauge su juo perrinkimo sieks ir viceprezidentė Kamala Haris (Kamala Harris).

Šioje spaudos konferencijoje Dž.Baidenas išdėstė savo požiūrį ir į kitas pasaulio aktualijas: aiškino, ką darys su Kinija, kaip elgsis Afganistane, pasakojo, kaip visus paskiepys ir kad migracija tokiu metu suintensyvėja kasmet, taip pat gyrėsi būsimais nuopelnais demokratijai.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Pasaulis nusiėmus amerikietiškus akiniusMes esame įpratę, o gal ir įpratinti, žiūrėti į pasaulį pro amerikietiškus akinius. Pamėginkime įsivaizduoti, kaip atrodytų pasaulis, jeigu mes būtume atvykę iš Marso, turėdami užduotį išsiaiškinti, kas gi Žemėje vyksta, kas ko siekia ir nori. Ir štai atvykę šiomis dienomis mėginame suprasti, apie ką visi šneka. Girdime, kad Žemėje staiga visi susirūpino uigūrais… Mes, kaip ir dera marsiečiams, iškart pagalvojame, kad uigūrams tikriausiai sunkiausia gyventi Žemėje. Bet pradedame domėtis kitomis panašaus likimo tautomis ir matome, kad dar yra kurdų, kuriuos turkai skriaudžia ne mažiau nei kinai uigūrus, o Europoje dar yra katalonų, baskų… Taip ir liekame nesupratę, kodėl uigūrai šitaip išskirti? <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.