Konfliktas, nušluosiantis civilizaciją

Naujosios administracijos valdymo laikotarpiu itin paaštrėjo santykiai su tradicinėmis priešininkėmis bei konkurentėmis ir Rusija, tačiau, apžvalgininko Rolando Paulausko manymu, tai yra ne vien tik ekonominės bei politinės konkurencijos pasekmė, bet ir keistos naujojo pasaulio kūrimo realijos.

Naujosios konflikto eskalacijos pavyzdžiai mus pasiekia kiekvieną dieną ir po kelis iškart. Antai vakar Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto narys respublikonas Maiklas Makaulas (Michael McCaul) ir keli jo bendrapartiečiai kreipėsi į valstybės sekretorių Entonį Blinkeną (Antony Blinken), ragindami įvesti papildomas sankcijas visai eilei organizacijų, kurios gali būti susijusios su Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekto „ 2″ įgyvendinimu.

Be to, užvakar paskelbta, jog Jungtinių Valstijų valdžia Rusijos interneto svetainėse planuoja surengti virtinę slaptų operacijų, kurios taps atsaku į 2020 metų pabaigoje surengtą plataus masto kibernetinę ataką, nukreiptą prieš valstybines įstaigas ir korporacijas. Šią informaciją netiesiogiai patvirtino ir Dž.Baideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan), kuris neseniai įspėjo, kad JAV į kibernetines atakas gali reaguoti ne tik sankcijomis. Jis tuomet teigė, kad JAV atsaką sudarys „regimų ir neregimų“ instrumentų rinkinys.

Praėjusią savaitę amerikiečių spauda pranešė, kad ir Jungtinė Karalystė (JK) svarsto galimybę taikyti papildomas sankcijas Rusijai už cheminio ginklo naudojimą. Kalbama apie sankcijas oligarchams ir net apie ekstremalų žingsnį, susijusį su Rusijos valstybės skola.

Tęsiasi ir vadinamasis vakcinų karas. šią savaitę pasmerkė neva Rusijos vykdomą dezinformacijos kampaniją apie JAV bendrovių sukurtas vakcinas nuo COVID-19. Pasak Vašingtono, Maskva kelia pavojų žmonių gyvybėms.

Valstybės departamento padalinys – Pasaulinės veiklos centras (Global Engagement Center), – kuris stebi užsienio šalių propagandą, teigė, kad Rusijos žvalgyba organizuoja keturių interneto platformų veiklą, kurios yra įsitraukusios į šią dezinformacijos kampaniją.

Minėtas centras nustatė, kad interneto svetainėse esą nepagrįstai akcentuojamos „Pfizer“ vakcinos rizikos, siekiant sustiprinti pasitikėjimą rusiškąja vakcina „Sputnik V“. Pernai centras tvirtino, kad tūkstančiai su siejamų paskyrų socialiniuose tinkluose vykdė koordinuotą kampaniją, kurios tikslas – kenkti oficialios informacijos apie sklaidai ir, be kita ko, skleisti klaidinančius kaltinimus apie prisidėjimą prie viruso atsiradimo.

Centras nustatė, kad taip pat ir bandė pradėti panašią dezinformacijos kampaniją, tačiau vėliau Pekinas esą nusprendė plačiau skelbti savo laimėjimus šalies viduje.

žvalgyba jau ilgą laiką įtaria Rusiją vykdant sveikatos srities dezinformacijos kampanijas, įskaitant XX a. 9-ajame deš. skleistą informaciją, esą JAV mokslininkai sukūrė AIDS sukeliantį ŽIV virusą.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas, Rolandas Paulauskas:

Konfliktas, nušluosiantis civilizacijąYra du skirtingi konflikto tarp ir Rusijos aspektai, todėl pamėginkime juos išsiaiškinti. Jeigu mes žiūrėsime į konfliktą tarp Rusijos, Kinijos ir Jungtinių Valstijų tame senajame pasaulio modelyje, tai ten vyksta politinė bei ekonominė-konkurencinė kova tarp valstybių, dėl rinkų, dėl to, kieno prekių bus daugiau perkama, dėl dolerio dominavimo, kai kinai su rusais supirkinėja auksą, siekiant atsiplėšti nuo dolerio ir pan. Čia yra senasis konfliktas, kuriame nėra jokio skirtumo, kas vadovauja Jungtinėms Valstijoms, nes tai yra šios valstybės interesai, kuriuos plėtos bei puoselės bet kuris prezidentas su savo administracija. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.