Kaip pamatyti tikrąjį pasaulio vaizdą?

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas svarsto apie tai, kodėl daugybė žmonių ir net šalių vadovų pasaulyje vykstančius procesus supranta neteisingai ir pateikia pavyzdžius, kuo tai baigiasi ištisoms valstybėms.

Kaip pamatyti tikrąjį pasaulio vaizdą?Visi matome: kas vakar atrodė neįmanoma, šiandien jau įprasta… Matome, kad reiškinys ar įvykis yra vienas, o vertinimai – labai skirtingi. Todėl pamėginkime pasvarstyti, kodėl taip yra?

Kiekvienas veikiame ir priimame sprendimus savo pasaulio vaizdo rėmuose ir pagal savo supratimą, kas yra gerai, o kas – blogai. O kaipgi mūsų galvose susiklosto ta „gėrio“ ir „blogio“ suvokimo ašis? Manau, čia viską lemia smegenų struktūra bei jų galimybės, kurias gauname gimdami. Ir, deja, gauname labai ir labai ne po lygiai… Žinoma, retas išnaudoja net ir savo ribotas galimybes, bet nė vienas iš mūsų neiššoks aukščiau savo prigimtinių galimybių. Be to, kad ir pagal savo galimybes, ne visi vienodai stengsis išsiaiškinti arba turės tam laiko. Dar egzistuoja toks reiškinys, kaip mūsų veiksmų motyvacija. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.