Amerikos gelbėjimas prasidės nuo infliacijos (pataisytas)

Vakar oficialiai paskelbta, jog Senatas šią savaitę pradės svarstyti prezidento Džo Baideno (Joe Biden) didžiulį „ekonomikos skatinimo“ paketą, teigė demokratų daugumos Senate lyderis Čakas Šumeris (Chuck Schumer). Kur veda ekonomikos „gelbėjimas“ tuščiai spausdinamais trilijonais dolerių, atsako Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas PALAUSKAS.

Demokratų taip pat kontroliuojami Atstovų rūmai šeštadienį patvirtino 1,9 trln. dolerių dydžio paketą, kuriuo siekiama paskatinti ekonomikos atsigavimą po pandemijos. Pakete taip pat numatoma padidinti federaliniu lygiu įtvirtintą minimalų atlyginimą.

Tiesa, dėl Kongreso taisyklių, Senatas svarstys paketą be minimalaus atlyginimo didinimo.

Nepaisant nepasitenkinimo tarp pačių demokratų, kad nebus svarstomas minimalios algos didinimo klausimas, Dž.Baidenas ragino Kongresą kuo skubiau priimti šį paketą.

„Negalime eikvoti laiko veltui. Jei veiksime dabar ryžtingai ir greitai, galime pagaliau aplenkti šį virusą“, – postringavo Dž.Baidenas.

„Senatas šią savaitę svarstys Amerikos gelbėjimo planą. Laukiu širdingų debatų ir vėlyvų vakarų, tačiau Amerikos žmonės mus čia atsiuntė padaryti darbą“, – gyrėsi Č.Šumeris.

Savo ruožtu tvirtina, kad paketas yra pernelyg didelio masto ir nepakankamai tikslingas.

Po balsavimo Senate projektas bus dar kartą svarstomas Atstovų rūmuose. Demokratai tikisi priimti paketą iki kovo 14 d., kai baigiasi nedarbo išmokų, skirtų pagal ankstesnį paramos paketą, terminas.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Amerikos gelbėjimas prasidės nuo infliacijos (pataisytas)Kad būtų paprasčiau suprasti situaciją, įsivaizduokime, jog mes tebeturime litą. Ir štai šitomis karantino sąlygomis, kuomet verslas nedirba, mes pradedame spausdinti litus ir dalijame juos žmonėms bei kaip paramą verslui. Taigi, įsivaizduokime: vienoje pusėje yra prekių ir paslaugų masė, kuri per karantiną netgi gerokai sumažėja, o kitoje pusėje – pinigai, kurių kiekis žymiai išauga. Nereikia čia būti dideliu išminčiumi, kad pasakytum, jog tokiu atveju laukia didelė infliacija. Šitie procesai jau vyksta. Jungtinėse Valstijose ypatingai pradėjo brangti nekilnojamasis turtas ir netgi maistas.

Itin ryškiai tai atsispindi fondų biržose, kur prekiaujama įmonių akcijomis. Štai neseniai kilo skandalas, kai iš vyriausybės gautas išmokas (po 600 dolerių) susimetę mėgėjai pakėlė kompanijos „Game Stop“ akcijų kainas šimtais kartų ir tuo padarė didelius nuostolius sisteminiams spekuliantams. Tuo jie pademonstravo, kad visi tie akcijų kursai yra gryniausias muilo burbulas, nieko bendro neturintis su realia įmonių verte ar veikla. Akcijų kaina galima manipuliuoti, kaip tik nori, o manipuliacijos fondų biržose yra pasiekusios tokius mastus, kad paprastam žmogui atrodo, kad tokie dalykai tiesiog negali egzistuoti. Didelė dalis tokių perteklinių pinigų ir nuėjo į tokius žaidimus fondų biržose.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.