Pražūtinga Lietuvos užsienio politika

Nuolatinis „mokymas gyventi“ kaimyninę Baltarusiją jau davė vaisių – Lietuvos geležinkeliais į Klaipėdos uostą gabenti baltarusiški naftos produktai nuo šių metų bus kraunami Rusijos uostuose. Netrukus į šiuos uostus gali pasukti ir baltarusiški kalio chlorido kroviniai. Nors tai Lietuvai pridarys milžiniškos žalos, valdantieji nelinkę sustoti. Dabar atėjo laikas priešintis su Sakartvelu.

Sakartvelo parlamentas patvirtino gynybos ministrą ir buvusį premjerą Iraklį Garibašvilį naujuoju šalies ministru pirmininku bei naują jo vadovaujamą vyriausybę. Politikas šiame poste pakeitė praėjusią savaitę atsistatydinusį Georgijų Gachariją.

I.Garibašvilio pirmtakas G.Gacharija atsistatydino dėl planų areštuoti pagrindinį šalies opozicijos lyderį Niką Meliją (Nika Melia). Vakar pastarasis, panaudojus ašarines dujas prie jo partijos būstinės, buvo sulaikytas.

Sakartvele po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos aptemdė įtarimai dėl sukčiavimo, vis labiau gilėja vidaus politinė krizė.

Prieš kelias dienas į Tbilisį, Sakartvelo sostinę, atvykęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, konservatorius Žygimantas Pavilionis, pagrasinęs valdančiajai Sakartvelo parlamento partijai, kad imsis inicijuoti sankcijas prieš šalį ir užkirs šiai kelią į bei NATO, sukėlė politinę krizę, kurios atgarsiai jau pasiekė ir Lietuvą.

Pats Ž.Pavilionis tame nieko blogo neįžvelgia ir net savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, jog „Ivanišvilio režimas turėtų sumokėti už Niko Melijos suėmimą“.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ politikas džiaugiasi nuveiktu darbu: „Atrodo, visgi buvau teisus, nors kai kas Lietuvoje ir, žinoma, valdantieji iš aukštų tribūnų Tbilisyje, mane kritikavo, kad bandžiau sustabdyti tai, kas dabar prasidėjo. „Vieningo nacionalinio judėjimo“ būstinė šiuo metu šturmuojama, panaudojant dujas kaip kažkada darė Putinas. Opozicijos lyderis sulaikytas, nors visa opozicija pareiškė, kad nori dialogo ir derybų su valdžia, tačiau Ivanišvilio parankiniai pasielgė kaip ar Lukašenka. Turime kelti pasaulį ir reaguoti. Vakar kalbėjau su visu pasauliu, šiandien visas pasaulis turi reaguoti.“

Pasaulis, ir pirmiausia Sakartvelo premjeras I.Garibašvilis į tokius Lietuvos politiko veiksmus jau sureagavo. „Asmeniškai man ir mano komandai šio žmogaus pareiškimai visiškai nieko nereiškia. Niekas neturi teisės kreiptis į mus nesuprantamais, nesąžiningais pareiškimais“, – pareiškė jis, primindamas, jog valdančioji partija „Gruzijos svajonė“ buvo perrinkta trečiai kadencijai.

Redakcijos turima informacija, po Ž.Pavilionio pasisakymų telefoninio Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili skambučio sulaukė ir Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas PAULAUSKAS:

Pražūtinga Lietuvos užsienio politika„Bet kurios šalies užsienio turėtų būti kuriama arba naudos šaliai, arba idealistiniame kontekste. Pažvelkime į Lietuvą iš abiejų pozicijų.

Jeigu žiūrėsime per „naudos“ prizmę, tai kokios naudos galime tikėtis iš trukdymo tiesti „ 2″ dujotiekį, kai žinome, kad dujos reikalingos vokiečiams ir kokios gi naudos tikimės kaišiodami pagalius vokiečiams į ratus?

Tas pat pasakytina ir apie santykius su Baltarusija. Kokią naudą gavo uždarius sanatoriją Druskininkuose, palikus gyventojus be pajamų, o biudžetą – be mokesčių? Kokią naudą gaus be krovinių likęs Klaipėdos uostas? Ir kokia nauda Lietuvai turėti pašonėje priešišką Baltarusiją? <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.