Pasaulyje artėja apsisprendimo laikas

Kol Rusijoje vyksta svarbiausiu opozicionieriumi vadinamo Aleksejaus Navalno eilinis teismas, pateikiame Lietuvoje visiškai netradicinį požiūrį į šį veikėją. Nors mūsų šalyje panašiai mąsto nemažai žmonių, tačiau jų nuomonės nepamatysite dažniausiai užsieniečiams priklausančiuose mainstryminiuose portaluose ar televizijose. Todėl skaitytojų dėmesiui – Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Rolando PAULAUSKO žvilgsnis į Aleksejų Navalną vykstančio geopolitinio konflikto kontekste.

Pasaulyje artėja apsisprendimo laikasPradėkime nuo to, kad A.Navalnas tikriausiai yra vienintelis Rusijoje, turintis du lygtinius teistumus… Pirmą teistumą jis gavo už nelegalias operacijas su mišku Kirovo srityje, o antrą gavo vienos prancūzų firmos ieškinio pagrindu, kadangi jie buvo šantažuojami ir priversti mokėti nereikalingus pinigus tarpinei firmai.

Taigi, kada pas mus bei Europoje žmonės protestuoja dėl to, kad jis dabar pasodintas, tai Rusijoje žmonės pastaruosius metus kėlė klausimą: kodėl jis iki šiol nesėdi?.. Tai – unikalus žmogus. Turėdamas du lygtinius teistumus, jis ramiai važinėja su žmona po brangiausius pasaulio kurortus bei skraido po visą Rusiją, lankydamas savo štabus. Todėl eiliniai rusai metų metus kėlė klausimą: kas čia per „opozicionierius“, kuriam leidžiami tokie fokusai? Juk tokie dalykai be valdžios žinios yra neįmanomi… Akivaizdu, kad Rusijos valdžiai jis ilgą laiką buvo reikalingas, kaip tam tikras garo nuleidimo prietaisas.

Čia pasakysiu pusiau juokais: jeigu mane kartais išrinktų Lietuvos prezidentu, tai aš, turėdamas tiek patirties ir supratimo, opoziciją sau pats susikurčiau. Nes opozicija vis tiek bus, tai geriau ją sukurti pačiam, kad galėtum ją valdyti ir kontroliuoti.

Kad žmonėms neatrodytų, jog čia yra svaičiojimai, galiu pateikti paprastą pavyzdį iš senų laikų. Tarybiniais laikais Kaune, netoli mano namų, buvo galima laisvai nusipirkti šnapso pas bobutę. Ir aš, būdamas vaikas, niekaip negalėdavau suprasti, kodėl milicija tų šnapso pardavėjų nepagauna, tuo labiau kad ir tuos pačius milicininkus aš ten matydavau…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.