Kaip cenzūra gali pagimdyti revoliuciją

„Google“ priklausanti vaizdo įrašų dalijimosi platforma „YouTube“ pasekė kitų internetinių kompanijų pavyzdžiu ir užblokavo prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) kanalą. „Demokratinėje“ Amerikoje įsigali visuotinė cenzūra „neteisingai“ nuomonei, tačiau „neteisingai“ mąsto pusė šalies. Kuo visa tai gresia likusiam pasauliui?

nuotr. 1 nuotr.
viceprezidentas Maikas Pensas liko ištikimas prezidentui Donaldui Trampui ir nepasidavė primityviam demokratų šantažui. EPA-Eltos nuotr.

„Nerimaudami dėl tebesitęsiančio smurto galimybės, dėl mūsų taisyklių pažeidimo pašalinome į Donaldo Trampo kanalą įkeltą naują turinį“, – sakoma oficialiame „YouTube“ pranešime. Kanalui šiuo metu „draudžiama įkelti naują turinį mažiausiai 7 dienas“, teigia „YouTube“.

„Facebook“ praeitą savaitę užblokavo D.Trampo paskyras feisbuke ir instagrame. „Twitter“ ėmėsi dar griežtesnio sprendimo ir visam laikui užblokavo D.Trampo paskyrą, taip atskirdamas prezidentą nuo jo mėgiamiausio socialinio tinklo. D.Trampo paskyras užblokavo taip pat „Snapchat“ ir „Twitch“.

Tuo metu viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) Atstovų rūmų lyderiams pareiškė nepalaikantis 25-osios Konstitucijos pataisos taikymo D.Trampui nušalinti, todėl tikėtina, kad Atstovų rūmai pradės kadenciją baigiančio prezidento apkaltos procesą.

„Likus vos aštuonioms prezidento kadencijos dienoms, jūs ir demokratų frakcija reikalaujate, kad Kabinetas ir aš pasitelktume 25-ąją pataisą“, – Atstovų rūmų pirmininkei Nensei Pelosi (Nancy Pelosi) rašo M.Pensas, turėdamas omenyje procesą, kuomet vyriausybė gali paskelbti D.Trampą netinkamu eiti savo pareigas ir laikinai, iki kadencijos pabaigos, perduoti prezidento įgaliojimus viceprezidentui. „Nemanau, kad tokie veiksmai būtų geriausi mūsų tautai ar atitiktų mūsų Konstituciją“, – teigė jis.

Demokratai per šią savaitę mobilizavosi pradėti apkaltos procesą. N.Pelosi mėgino šantažuoti viceprezidentą, esą jei M.Pensas atsisakys inicijuoti 25-osios Konstitucijos pataisos procesą, iškart bus pradėtas apkaltos procesas. Savo ruožtu viceprezidentas tikino, kad 25-oji pataisa yra skirta „spręsti prezidento nesugebėjimą eiti pareigų ar negalią“, o ne „būdą nubausti ar uzurpuoti valdžią“.

M.Pensas taip pat akcentavo, kad, nepaisant savo partijos spaudimo panaikinti rinkikų rezultatus svyruojančiose valstijose, kuriose pergalę neva pasiekė Dž.Baidenas, jis įvykdė savo konstitucinę pareigą patvirtinti rezultatus.

„Nenusileisiu Atstovų rūmų bandymams žaisti politinius žaidimus tokiu svarbiu mūsų tautos gyvenime metu“, – rašė viceprezidentas. Užvakar pats D. sakė, kad 25-osios pataisos procesas nekelia jam „jokios rizikos“.

Tačiau ir respublikonų gretose vis atsiranda išdavikų. Antai Atstovų rūmų narė, respublikonė Liz Čeini (Liz Cheney) paskelbė ketinanti balsuoti už prezidento D.Trumpo apkaltą. Kiek anksčiau apkaltai paramą išreiškė žemesnio rango Atstovų rūmų nariai Džonas Katko (John Katko) iš Niujorko ir Adamas Kinzigeris (Adam Kinziger) iš Ilinojaus.

2019 m. gruodį surengtos D.Trampo apkaltos metu nė vienas iš Atstovų rūmų respublikonų nepalaikė apkaltos, o Senate
D.Trumpo nušalinimui pritarė vienintelis respublikonų senatorius Mitas Romnis (Mitt Romney).

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos ažvalgininkas :

Pastatykime save į demokratų partijos ir vadinamosios „Big Data“, t.y. stambiųjų transnacionalinių kompanijų – „Google“, „Yahoo“, „Amazon“, „Facebook“, „Twitter“ ir pan., padėtį ir pasvarstykime, ką mes jų vietoje darytume su tokiu D.Trampu, už kurio – pusė Amerikos, kuriai jis yra kaip vėliava. Kitaip sakant, tos vėliavos turi nelikti – kitokios logikos tiesiog negali būti.

Prasidėjo žūtbūtinis informacinis karas. Čia galima prisiminti vieną seną filmą ir jame nuskambėjusį tokį posakį: „Po to, kas nutiko, arba tu mane vedi į Santuokų rūmus, arba aš tave vedu į prokuratūrą…“ Taigi, jeigu laimi D.Trampo linija, tai jis neišvengiamai turės kelti bylas visoms šitoms internetinėms kompanijoms už visiškai neteisėtas represijas viešojoje erdvėje bei už rinkimų rezultatų falsifikavimą. O ana pusė savo ruožtu taip turi eiti iki galo…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.