Melas apie pasaulio įvykius kyla iš baimės

lyderiai ketvirtadienį pasiekė susitarimą su ir atblokuoti Bendrijos ilgalaikį biudžetą ir ekonomikos gaivinimo paketą, tačiau lietuviškoje žiniasklaidoje aiškinama, jog esą vengrai su lenkais nusileido Briuseliui ginče „dėl teisės viršenybės principų“ taikymo…

Tai, kas skelbiama Lietuvoje veikiančiuose, tačiau dažniausiai užsieniečių valdomuose portaluose, beveik visada derėtų suprasti atvirkščiai. Jeigu rašoma, kad „vengrai su lenkais nusileido dėl biudžeto, nes jiems labai reikalingos europinės išmokos“, reikia skaityti taip: „ nusileido vengrams su lenkais, priešingu atveju, tai grėsė ES subyrėjimu ir šiltų Europos biurokratų vietų praradimu“.

Ketvirtadienį vykusio viršūnių susitikimo metu lyderiai siekė išgelbėti bloko 1,8 trln. eurų dydžio biudžetą ir ekonomikos gaivinimo po koronaviruso pandemijos fondą, kuris yra gyvybiškai svarbus nuniokotoms žemyno ekonomikoms. Vėlgi Lietuvoje buvo aiškinama, esą jų priėmimą blokavo ir dėl mechanizmo, kuriuo finansavimas yra susiejamas su vadinamojo „teisės viršenybės principo“ laikymusi. Iš tikrųjų, vengrai su lenkais apgynė savo suverenitetą ir jokio biudžeto neblokavo – priešingai: ketvirtadienio derybose su pirmininkaujančiais vokiečiais privertė pastaruosius pripažinti savo teises ir tada buvo pasiektas susitarimas.

Tačiau abiejų valstybių vyriausybes kai kurie itin liberalūs Briuselio biurokratai toliau už akių kaltina „demokratinių laisvių“ ribojimu. kaltinama kenkimu teismų sistemos nepriklausomumui, nes paskyrė savus teisėjus, nesuderinusi su Briuseliu, o Vengrija – žiniasklaidos laisvės ribojimu, nors jokių įrodymų kaip visada nepateikia.

Kodėl mūsų mainstryminė žiniasklaida nuolat meluoja?

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas Paulauskas:

Per ilgus šimtmečius susiklostė vaizdas, kad Vakaruose viskas yra geriau, negu Rytuose. Pradedant nuo kryžiaus žygių laikų… O kas buvo tie kryžiaus žygiai? Popiežiaus atstovaujamas Vatikanas nuolat skelbdavo „kryžiaus žygius“, sukviesdavo Vakarų plėšikus, kurie eidavo į Rytus plėšti bei žudyti po gražia Jėzaus Kristaus saulės nešimo iškaba… Tai tęsėsi ištisus šimtmečius: ar tai būtų kryžiuočių bei kalavijuočių ordinai, „gelbėję“ mūsų netikėlius, ar švedų karalių galybės laikais, kai jie pagrobė mūsų Metriką ir paskandino Baltijos jūroje, ar Napoleonas mums iš Vakarų nešė prancūzų kultūros šviesą, vėliau Marksas su Engelsu čia atnešė savas idėjas, tuomet atėjo Hitleris…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.