Kas šiandien pas mokytoją, tas rytoj pas mokinį

Kiekviena visuomenė tuo stabilesnė ir jos ateitis ramesnė, kuo didesnė dauguma turi panašų supratimą apie istoriją, etiką, moralę, ekonomiką ir t.t. Arba tokį supratimą turi bent jau dauguma valdančiųjų. Pažiūrėkime tokiu kampu į Jungtines Valstijas. Pavyzdžių galima pateikti daug, tačiau paimkime tik kelis iš pastarųjų metų. Štai požiūris į JAV istoriją. Kaip matome, prasidėjo tiesiog isteriškas paminklų vartymas. Tą daro viena visuomenės dalis, o kita – bando juos ginti. visuomenėje pastaraisiais metais susiklostė du vienas kitą neigiantys požiūriai į savo istoriją.

Išmontuojamas paminklas konfederatų generolui J.E.B. Stiuartui
Išmontuojamas paminklas konfederatų generolui J.E.B. Stiuartui

 

Pereikime prie etikos, moralės ir pan. suklestėjo judėjimas #Me Too, klesti feministinis judėjimas, socialinių lyčių ir panašūs reiškiniai. Viena dalis visuomenės labai noriai šiuos reiškinius priima, o kita – bando priešintis.

„Mee Too“ judėjimo pradininkė Tarana Burke
„Mee Too“ judėjimo pradininkė Tarana Burke

 

Dar vienas pavyzdys – iš ūkinio gyvenimo. daug žmonių gyvena iš skolų, daug yra gaunančių pašalpas, maisto talonus, galybė benamių, ypač šiltesnėse valstijose. Vieniems tai atrodo normalu, tie procesai plečiasi, bet kiti supranta, kad kažkas turi uždirbti pinigus visiems tiems žmonėms.

Benamių palapinės JAV
Benamių palapinės

 

Pastarųjų metų reiškinys – judėjimas „Black Lives Matter”. Vėl tas pats: vieni karštai remia šį judėjimą, o kiti – taip pat karštai priešinasi. Įdomu, kad tarp judėjimo „Black Lives Matter” šalininkų, tai galime matyti kiekviename videosiužete, labai daug jaunų baltųjų merginų. Mano požiūriu, tai yra pasekmė visų tų #Me Too ir panašių reiškinių. Šios merginos tiesiog pasimetė savastyje.

BLM mitinguose dalyvauja daug baltaodžių
BLM mitinguose dalyvauja daug baltaodžių

 

iš esmės susiklostė dvi visuomenės. Vieną sąlyginai vadinu svajokliais. Tai žmonės, kurie nori to, ko būti negali. Arba tiesiog vadovaujasi gerais norais, kurie veda į pragarą. Kita visuomenės dalis, kurią sąlyginai vadinu realistais, daug ką vertina visiškai kitaip nei svajokliai. Šios visuomenės grupės yra visur pasaulyje, tačiau kol visuomenėje dominuoja realistai, visuomenė išlieka stabili. O štai JAV šiuo metu svajoklių ir realistų yra maždaug po lygiai. Dėl to konfliktas pasidaro neišvengiamas, jis jau įgavo drastiškas formas ir ateitis bus vis karštesnė. JAV kaip tik ir atspindi šių dviejų visuomenės grupių susidūrimą. Realistai – už Donaldą Trampą, o svajokliai – už Džo Baideną.

Įtampa JAV visuomenėje didėja
Įtampa visuomenėje didėja

 

Pasižiūrėkime į pasaulinės ekonomikos kontekste. Štai keletas faktų. JAV biudžeto deficitas yra milžiniškas, chroniškas ir be jokių šansų, kad ta situacija kaip nors pasikeistų ateityje.

Chroniškas JAV biudžeto deficitas
Chroniškas biudžeto deficitas

 

Užsienio prekybos balansas yra metų metais neigiamas, siekia šimtus milijardų dolerių nenaudai. D.Trampas, atėjęs į Baltuosius rūmus, žadėjo šią situaciją pagerinti JAV naudai, bet nieko jam neišėjo.

Neigiamas JAV užsienio prekybos balansas
Neigiamas užsienio prekybos balansas

 

Padėtį gelbsti skolinimasis. JAV šiuo metu yra pasiekusi 27 trilijonus dolerių. Lietuvos skola vienam gyventojui yra daugiau kaip dešimt kartų mažesnė negu vieno gyventojo skola. Štai kokios yra proporcijos. Ta skola yra nebegrąžinama.

JAV skolos yra negrąžinamos
skolos yra negrąžinamos

 

Viskas dar nežlugo tik dėl to, kad doleris užima dominuojantį vaidmenį pasaulio finansuose. Vyksta nuolatinis niekuo nepadengtų pinigų spausdinimas. Iš esmės išlaiko visas likęs pasaulis. Todėl tokia šalis kaip JAV gali būti mūsų pasaulėlyje tik viena. Kitai tokiai valstybei išlaikyti Žemės planetoje tiesiog nėra resursų.

Tą puikiai supranta politikai. Todėl, nors viduje pjaunasi kaip pasiutę šunys, ką mes dabar matome rinkiminėje kampanijoje, tačiau, kai nukreipia savo žvilgsnius į išorę, visi kalba vieną ir tą patį – JAV turi išlikti dominuojančia šalimi. Jie supranta, kad arba Valstijos išlieka pirma ir vienintele tokia valstybe, arba kitu atveju jų gyvenimas keisis iš esmės. Ir įvardija savo priešus, kurie kelia grėsmę jų dominavimui. Šalia smulkesnių priešų, visuomet įvardijama Kinija, kurios BVP, pagal perkamąją galią, jau didesnis negu JAV, ir Rusija, kuri ginkluotės srityje mažų mažiausiai yra tolygi arba arti JAV. Iš čia kyla nuolat auganti įtampa, kuri į savo verpetą įtraukia ir visą likusį pasaulį.

Iškilo pavojus JAV dominavimui pasaulyje
Iškilo pavojus JAV dominavimui pasaulyje

 

Lietuvoje dominuoja įsimylėjusios mergaitės požiūris į JAV. Kaip žinoma, dažnai įsimylėjusios mergaitės nemato savo meilės objektų jokių neigiamų bruožų. Štai JAV nurodo Vokietijai – galingiausiai Europos Sąjungos valstybei – iš kur ir kaip pirkti dujas ir net neabejoja, kad turi teisę tą daryti, nors patys perka dujas ar naftą ten, kur jiems naudingiau. JAV suteikė sau teisę būti galutiniu arbitru, vertinant rinkimus bet kurioje pasaulio šalyje. Visada jų žodis yra paskutinis – ar tie buvo teisėti, ar neteisėti, pripažinti juos ar nepripažinti.

Dujotiekis „Nord Stream 2“ vis dar nepabaigtas
Dujotiekis „ 2“ vis dar nepabaigtas

 

JAV yra netiesioginiai. Ten yra dažnas reiškinys, kad prezidento rinkimus laimi ne tas, už kurį balsavo daugiau rinkėjų, o tas, kuris gavo daugiau rinkikų balsų. Beje, D. pirmą kadenciją taip ir laimėjo: gavo mažiau rinkėjų balsų nei H.Klinton, bet dėl sistemos buvo paskelbtas prezidentu. Pačiose JAV yra galybė rinkiminių pažeidimų, apie kuriuos kalba pats D.Trampas, bet tai nedaro jokio įspūdžio mūsų „įsimylėjusiai mergaitei”.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip iš po stalų traukiami lagaminai su suklastotais rinkimų biuleteniais
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip iš po stalų traukiami lagaminai su suklastotais rinkimų biuleteniais

 

Per pastaruosius metus JAV ne okupavo, bet tiesiog sunaikino keletą pasaulio valstybių. Ir daug kam tai neatrodo smerktina ir niekaip nepaveikia šiltų jausmų JAV atžvilgiu.

Taip šiandien atrodo Libija
Taip šiandien atrodo Libija

 

Tas pats – pinigų klausimu. JAV emituoja be saiko dolerius. Nors Europos Sąjunga turi eurą, bet, pavyzdžiui, tas pačias dujas ir naftą ji perka už JAV dolerius, o ne už savo eurus. Daug kam Lietuvoje tai priimtina ir šitam reiškiniui jau šimtai metų.

Lietuva ir visa Rytų Europa seka paskui Vakarus kaip amžinas ir negabus mokinys. Ilga laiką mokytoju buvo Vakarų Europa, o pastarąjį šimtmetį mokytojo vaidmenį mes patys priskyrėme dar ir JAV. Tiek Lietuva, tiek visa Rytų Europa yra savotiškoje savanoriškoje intelektualinėje ir dvasinėje okupacijoje.

Lietuvoje švenčiamos JAV šventės
Lietuvoje švenčiamos JAV šventės

 

Tai dar būtų pusė bėdos, bet štai kas atsitiko pastaraisiais metais. Mes Vakarus, kurie mums susideda iš Vakarų Europos ir JAV, suvokiame kaip bendrą šeimą. Bet problema ta, kad šeima pradėjo skyrybų procesą. Vakarų Europa taip pat yra konkurentas JAV. Mes, kaip tas vargšas vaikelis, šiandien žiūrime, kaip ta mūsų mylima šeima trupa ir barasi tarpusavyje. Dar blogiau – tiek Vakarų Europos visuomenė, tiek JAV visuomenė – skyla į svajoklius ir realistus. Jos pačios paskendo savo vidiniuose neišbrendamuose konfliktuose. Tie konfliktai po truputį persimeta į Rytų Europą ir į Lietuvą taip pat. Tai atsispindėjo ir liberalų pergalėje pastaruosiuose Seimo rinkimuose. Svajokliai keičia baltųjų civilizacijoje viską, kas tik įmanoma. Keičia tai, kas buvo šimtmečiais gyvybinga, griauna pamatus, ant kurių ir buvo pastatyta Vakarų civilizacija. Kas blogiausia – jie mano, kad siekia gero savo šitais pakeitimais, o iš tikrųjų ne svajose, bet realybėje tik atveria vartelius į kelią, vedanti į pragarą.

One thought on “Kas šiandien pas mokytoją, tas rytoj pas mokinį

 • 2021/01/02 at 18:05
  Permalink

  Su naujais visus.
  Ar pirma karta įsimilėjusi mergaitė lieka su pilvu ir sudaužyta širdimi plius be pajamų?
  Vieni ginklu tuos naujų idėjų skleidėjus krapštė lauk (dėl to Latvijoje pilna kalavijuocių statytų įtvirtinimų, o Lietuvoje ne) kiti skubėjo parsiduoti už karūną na truputi paskaudės bet su laiku priprasti ir nieko.
  Vieni ant pečių nešė lietuviškąjį raštą, o kiti šnipšte viena šnypšiančia kalba savo rūmuose.
  Vieni per upelį brido, o kiti like savo darbu atkurinėjo tai ką Lietuvos Respublika vadinam.
  Panašu, kad svajokliai ateina ir išeina, o
  Lietuva stovi dar vis ir ne dėl svajoklių malonės.

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.