Gera, kai kaimynus baudžia

išplėtė sankcijas Baltarusijos valdžiai, „juodąjį sąrašą“ papildydamas 29 fiziniais ir 7 juridiniais asmenimis, tarp kurių – aukštųjų parlamento rūmų pirmininkė Natalija Kočanova, generalinis prokuroras Andrejus Švedas, ryšių ir informacijos ministras Igoris Luckis, vicepremjeras Anatolijus Sivakas. Ta proga užsienio valdomoje „lietuviškoje“ žiniasklaidoje ir „visuomeninio“ transliuotojo eteryje nuvilnijo džiaugsmo banga.

„Dėl nesiliaujančių represijų prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę 29 fiziniai ir 7 juridiniai asmenys turi būti įtraukti į sąrašą žmonių, organizacijų ir institucijų, kurių atžvilgiu imtasi ribojamųjų priemonių“, – pažymima oficialiame leidinyje.

Be to, į „juodąjį sąrašą“ įtraukti Baltarusijos televizijos ir radijo vadovas Ivanas Eismontas, Minsko srities vykdomojo komiteto pirmininkas Aliaksandras Turčinas, Gardino srities Vykdomojo komiteto pirmininkas Vladimiras Karanikas, verslininkai Aliaksandras Šakutinas ir Nikolajus Vorobejus, taip pat Minsko rajonų teisėjai.

Sankcijų taip pat imamasi prieš Baltarusijos prezidento reikalų valdybą, Minsko ratinių vilkikų gamyklą, kompanijas „Beltechexport“, „Sinezis“, „Dana Holdings“. Europos verslui draudžiama turėti su jomis reikalų.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai Briuselyje laikomi suklastotais. Jų laimėtoju paskelbtas ilgametis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka. Oficialiais duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų, o šiuo metu Vilniuje gyvenanti ir po Europą klajojanti opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc.

Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicija. Buvo sulaikyti tūkstančiai protestuotojų, nukentėjo daug demonstrantų. Manifestacijos tęsiasi iki šiol.

Anksčiau buvo priėmusi du sankcijų prieš Minską paketus. Į juodąjį sąrašą buvo įtraukti 55 šalies pareigūnai, tarp jų – ir Aliaksandras Lukašenka. Jiems visiems draudžiama įvažiuoti į ES, o jų aktyvai Bendrijoje, jeigu jų yra, turi būti įšaldyti.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Dėl mūsų veikėjų neadekvačios reakcijos jau sumažino naftos produktų eksportą per Klaipėdos uostą, o ateityje tokių problemų bus dar daugiau. Bet čia net ne tai svarbu, ką mes gauname ar prarandame dėl tų sankcijų – mūsų valdantieji taip klausimo nekelia. Jie yra, mandrai šnekant, tam tikrame „trende“ (nepainiokime su „tryda“), kurį nustato visai kiti žmonės, gyvenantys labai toli nuo Lietuvos. Mes tiesiog vykdome jų nurodymus. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.