„Demokratija“ Paryžiaus gatvėse

Visoje Prancūzijoje šeštadienį dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo protestuose prieš policijos brutalumą ir prieštaringai vertinamą naują saugumo įstatymą.

Naujo saugumo įstatymo projekte numatoma apriboti žmonių teisę filmuoti policininkus.

Įstatymo projekto priešininkai teigia, kad jis pakerta spaudos laisvę dokumentuoti policijos žiaurumą. Įstatymo projektui praėjusią savaitę pritarė Žemieji parlamento rūmai, dabar jam turi pritarti Senatas.

Per protestus Paryžiuje ir kitose šalies vietose šeštadienį kilo smurtinių susirėmimų.

Sostinėje susirėmimai kilo, kai asmenys iš susirinkusios žmonių minios pradėjo svaidyti į policininkus akmenis ir fejerverkus. Kaip pranešama, policija prieš protestantus panaudojo ašarines dujas, mieste taip pat buvo padegta automobilių ir spaudos kioskas.

Protestai vyko ir kituose Prancūzijos miestuose – Strasbūre, Marselyje bei Lione.

Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos teigimu, sostinėje protestavo maždaug 46 tūkst. žmonių, o visoje Prancūzijoje daugiau kaip 130 tūkst. žmonių išėjo protestuoti į gatves.

Organizatoriai teigia, kad protestuose visoje šalyje dalyvavo apie 500 tūkst. žmonių, 200 tūkst. iš jų – sostinėje Paryžiuje.

Vidaus reikalų ministro Žeraldo Darmaneno (Gerald Darmanin) teigimu, per protestus Prancūzijoje sužaloti iš viso 37 policijos pareigūnai ir žandarai. Paryžiaus policija savo ruožtu pranešė, kad buvo sulaikyti devyni žmonės.

Prancūzijoje pasipiktinimą sukėlė du nauji policijos brutalumo atvejai. Pirmadienį policijos pareigūnai esą agresyviai evakavo migrantų stovyklą, o ketvirtadienį pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip pareigūnai muša juodaodį muzikos prodiuserį.

Keturiems Prancūzijos policijos pareigūnams jau buvo pareikšti kaltinimai dėl pastarojo įvykio, o du iš jų sulaikyti. Bylą tiriantis teisėjas pareiškė kaltinimus trims policijos pareigūnams „asmens, turinčio viešuosius įgaliojimus, tyčiniu smurtu“ ir „klastojimu“. Dviem iš keturių pareigūnų pritaikyta kardomoji priemonė – sulaikymas, o kitiems dviem – pasižadėjimas neišvykti.

Įvertinti protestus Prancūzijoje paprašėme Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Rolando PAULAUSKO:

Galbūt prancūzai dar turi išlaikę sveiko proto ir dar bando maištauti prieš visokias „naujoves“, kurios veda į niekur… Prisiminkime, kaip prancūzų parlamentas priėmė vienalyčių „santuokų“ įstatymą ir tuomet į Paryžiaus gatves išėjo milijonas prancūzų. Dėl kitos priežasties niekada protestuose nesusirinko daugiau, tačiau net milijonas žmonių vis tiek nieko nepasiekė…

Žinoma, dabartines protestų nuotaikas neabejotinai paskatino ir migrantų antplūdis. Bent jau dalį visuomenės paveikė tikrai. Dabar kiekviena visuomenė susideda iš labai skirtingų žmonių. Šiandien bent jau Vakarų civilizacijoje nė vienoje visuomenėje nerasime monolito – ar tai būtų Prancūzija, ar Jungtinės Valstijos… Juk ir ten žmonės ne už Donaldą Trampą ar Džo Baideną balsavo – normaliomis aplinkybėmis nei už vieną, nei už kitą niekas nebalsuotų. Jie tiesiog atstovauja visiškai skirtingoms gyvenimo vizijoms. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.