Rytų Europa kovoja už suverenitetą

ir pirmadienį blokavo 2021-2027 metų biudžetą ir atsigavimo fondą, kadangi jų lėšų skirstymas siejamas su vadinamųjų „teisinės valstybės principų“ laikymusi.

valstybių vyriausybių atstovai pirmadienį susitikimo Briuselyje metu turėjo pritarti 1,8 trln. eurų vertės paketui, tačiau to negalėjo padaryti dėl Varšuvos ir Budapešto veto.

pirmininkaujanti aiškino, kad kvalifikuota balsų dauguma šalių atstovai pareiškė pritarimą sąsajai tarp lėšų ir teisinės valstybės principų pagarbos.

Tačiau balsuojant dėl 1,1 trln. eurų vertės biudžeto ir 750 mlrd. eurų vertės atsigavimo paketo, kuriems reikalingas vienbalsis pritarimas, „dvi šalys narės pareiškė abejonių“, sakė Vokietija.

Vokietijos Europos reikalų ministras Michaelis Rotas (Michael Roth) vakar paragino Lenkiją ir Vengriją atsisakyti savo veto dėl biudžeto ir ekonomikos gaivinimo fondo. „Mūsų piliečiai visose valstybėse narėse tikisi mūsų paramos. Nėra jokių priežasčių ilgiau laukti“, – dėstė M.Rotas, akcentuodamas, kaip svarbu leisti valstybėms pasinaudoti 1,8 trln. eurų lėšomis laiku.

„Dabar ne laikas skelbti veto, turime veikti greitai ir solidariai“, – sakė jis prieš vaizdo konferenciją su kolegomis iš kitų šalių.

ir yra pasipiktinusios siūlymu įvesti naują mechanizmą, kuriuo lėšų skyrimas būtų susietas su pagrindinių demokratijos principų ir vadinamųjų „žmogaus teisių“ laikymusi valstybėje narėje.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Aš lenkų su vengrais paklausčiau štai ko: o ko jie tikėjosi, kai stojo į Europos Sąjungą? Mane stebina, kad žmonės, įstoję į klubą, kuriame iš anksto yra aiškios taisyklės, tikisi, kad kažkaip tų taisyklių išvengs… Šiuo požiūriu yra teisus, kai sako, kad jūs, stodami į klubą, žinojote, kokie yra reikalavimai. Na, o tokie žmonės, kaip aš, tą ir sakėme 2003-2004 metais. Nes kitaip ir būti negali ir visiems viskas turėjo būti aišku. Tik labai naivūs žmonės galėjo įsivaizduoti, kad įstoję į specialų klubą galės jame taikyti savas taisykles…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.