Konflikto išvakarėse JAV ginkluoja Taivaną

2020 spalio mėn. 28 d. 10:19:15
Ričardas ČEKUTIS

Antradienį paskelbė įvesianti sankcijas įmonėms, kurios dalyvavo praėjusios savaitės sandoryje su Taivanu.

Valstybės departamento teigimu, siūlomos „Harpoon“ sistemos „padėtų pagerinti gavėjo saugumą ir užtikrintų politinį stabilumą, karinį balansą ir pažangą regione“.

Pagal sandorį, parduos Taivanui 100 „Harpoon“ pakrantės gynybos sistemų (HCDS), kurias sudaro 400 RGM-84L-4 „Harpoon Block II“ nuo žemės paleidžiamų raketų, kurių veikimo nuotolis siekia apie 125 km.

„Boeing“ gaminamos raketos gali būti paleistos nuo specialių platformų arba sunkvežimių.

Taivano prezidentė Cai Ing ven (Tsai Ing-wen) išplatino pranešimą, kuriame ji dėkoja Jungtinėms Valstijoms už raketas, padėsiančias „pagerinti asimetrinės karybos pajėgumus“.

Praėjusią savaitę patvirtino 1 mlrd. dolerių vertės raketų „oras-žemė“ pardavimą Taivanui.

Taivanas nuolat gyvena potencialios Kinijos invazijos sąlygomis. Pekinas ne kartą užsiminė, kad gali jėga atsiimti nuo jo atsiskyrusį demokratišką Taivaną, kurį laiko savo teritorijos dalimi.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Atsakymas tiesiog guli ant delno ir apie tai patys amerikiečiai kalba visiškai atvirai. Štai prieš porą savaičių pasirodė demokratų programinis straipsnis, kuriame pasakyta be jokių nutylėjimų ar dviprasmybių, kad Amerikos žengimui į priekį šiuo metu trukdo ir Rusija, o jeigu mums nepavyks sustabdyti šių dviejų šalių, tuomet Amerika negalės judėti pirmyn… Kas gali būti aiškiau? Mane tiesiog stebina daugelio Lietuvos žmonių reakcija ir nuostaba, ignoruojant be užuolankų sakomus dalykus, esančius atviruose šaltiniuose. <Skaityti toliau>

 

One thought on “Konflikto išvakarėse JAV ginkluoja Taivaną

  • 2020/11/01 at 16:03
    Permalink

    Sveiki. Gerbiamas Rolandai, tikrai pasigendu Jusu issamios ir saltai mastancio, aptarinejant bet kokia situacija pastatote save is pradziu vieno, po to kito kofliktuojancio objekto puse. O kas svarbiausia, remiates faktais, prieinama informacija ir visa tai pateikiate savo nuomone ar isvadas, kurias zinoma sunku paneikti. Deja as sito labai pasigendu tiek spaudoje ( atsiprasau, turiu galvoje ir kitas leigyklas ir kitu politologu pastabas ar isvadas ir t.t.), tiek televizijoje ar internete. Taip beabejo ziuriu Kleveckos laidas ir kitu daromas laidas, dziugina tai kad zmones pradejo duometis politika. Taip beabejo yra teisingai ziurinciu i situacija zmoniu (turiu galvoj, kad ziur is abieju pusiu), kaip ir tik viena pusiskai, arba kai lenktyniu zirgams susiarintas apzvalgumas, kad tik matytu begimo taka ir daugiau nieko. Labai pasiilgau Jusu vakaru prie lauzo. Taigi labai, kad vel atnaujinsite vakarones pokalbius, o labiausiai domina kitu "politologu" i Jusu apzvalgas. Linkiu Jums stipresnes sveikato, sekmes ir tikiousi pamatyti naujas vakarones prie lauzo. Aciu.

    Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.