R.Paulauskas atskleidžia, kaip Lietuvos valdžia stumia Baltarusiją į rusų glėbį

Žinoma, Baltarusijoje buvo problemų dėl balsų skaičiavimo – niekas tiksliai nežino, kiek balsų Aliaksandras gavo, o kiek buvo įmesta. Taip pat galima konstatuoti, kad jis yra nusibodęs daliai visuomenės. Visa tai yra, tačiau virš viso to egzistuoja ir geopolitinis konfliktas. Norint suprasti, kodėl įvairios šalys skirtingai reaguoja į Baltarusijos įvykius, reikia žinoti, kieno interesai ten slypi.

Pradėkime nuo to, kad visi Jungtinių Amerikos Valstijų kariniai-strateginiai dokumentai šiandien be užuolankų įvardina Kiniją, kaip svarbiausią priešą, ir Rusiją, kaip antrą pagal reikšmę priešą. Atrodytų, kad nuo Baltarusijos yra labai toli, bet iš tikrųjų visa tai yra tarpusavyje susiję. Tikriausiai daugelis pastebėjo, jog Kinija pirmoji pasveikino A.Lukašenką su pergale prezidento rinkimuose. Tai buvo labai simptomatiška. Kodėl kinai parodė, kad juos tenkina dabartinė situacija? Todėl, kad Kinija per Baltarusiją stengiasi įsitvirtinti Europoje, tai yra vienas iš Kinijos ekonominių placdarmų. Prie Minsko stovi didžiulis industrinis parkas, kuriame kinai kuria savo logistikos centrą, o pastarasis yra susijęs su vadinamuoju naujuoju „šilko keliu“, kuris eina iš Kinijos per Rusiją ir Baltarusiją į ES. Dėl to kinams yra svarbus punktas, vykdant ekonominę ekspansiją į Europą.

Kaip į tai žiūri JAV? Ekonominė reikalo pusė amerikiečiams greičiausiai mažai įdomi, bet egzistuoja geopolitinis interesas. O jis yra dvejopas. Pirmiausia, kadangi yra paskelbta egzistenciniu priešu, natūralu, kad tą priešą stengiamasi apsupti kuo priešiškesnėmis valstybėmis, prie jo sienos mėginama sukurti įvairiausių konfliktų zonas, kad po to, susiklosčius palankioms aplinkybėms, būtų galima tuos konfliktus permesti į priešo valstybę. Tai net ne mano samprotavimai, o tai yra parašyta įvairiose amerikiečių karinėse doktrinose – jie šito nė neslepia. Visa tai daroma tam, kad su tuo priešu reikėtų kariauti ne patiems, o kitų rankomis: amerikiečiai su britais tai sėkmingai daro šimtmečiais.<Skaityto toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.