Vidinė įtampa JAV kelia pavojų

JAV Senatas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria remiantis apribojamos prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) galimybės imtis karinių veiksmų prieš Iraną be Kongreso pritarimo.

Nors turi daugumą Senate, rezoliucija buvo patvirtinta 55 balsais prieš 45. Per balsavimą Senate aštuoni respublikonai stojo į demokratų pusę ir balsavo už tai, kad D. turėtų pasikonsultuoti su Kongresu prieš vykdydamas karines operacijas prieš Iraną.

Rezoliucija patvirtinta, nepaisant D.Trampo įspėjimo Senatui, kad šis nepritartų rezoliucijai.

„Tai labai svarbu mūsų šalies saugumui, kad Senatas nebalsuotų už rezoliuciją. Mes labai gerai tvarkomės su Iranu ir dabar ne metas parodyti silpnumą. Jei mano rankos bus surištos, Iranui tai bus puiki diena. Siunčiamas labai blogas signalas“, – dieną prieš balsavimą teigė JAV prezidentas.

Praėjusį mėnesį demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai priėmė panašią rezoliuciją, tačiau kadangi Senato rezoliucijos struktūra ir tekstas nėra identiški, Atstovų Rūmai turės dar kartą balsuoti. Tikėtina, kad
D. vetuos rezoliuciją, kai ji pasieks Baltuosius rūmus.

Tokių veiksmų buvo imtasi augant susirūpinimui dėl didėjančios įtampos su Iranu. Praėjusį mėnesį per bepiločio ataką Irake žuvus įtakingam Irano generolui Kasemui Soleimaniui (Qasem Soleimani), įtampa tarp Vašingtono ir Teherano pasiekė aukštumas ir kilo susirūpinimas, kad gali kilti karas.

ir Iranas yra seni priešai. Santykiai prasti nuo 1979 metų, kai buvo nuverstas JAV remiamas Irano šeichas ir Iranas tapo Irano Islamo Respublika.

Vidinė įtampa JAV kelia pavojų

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Rolandas PAULAUSKO komentaras:

Jungtinėse Valstijose dabar yra situacija, panaši į tą, kuri buvo XIX a. antroje pusėje, kai Amerikoje prasidėjo pilietinis karas. Neapykanta tarp dviejų pagrindinių partijų šalininkų yra maksimali. Labai daug ką pasako epizodas, kai Nensi Pelosi viešai suplėšė D.Trampo kalbą…

Kad suvoktum, kas vyksta JAV, galima prisiminti ir vieną labai įdomią apklausą, kurios rezultatus publikavo „New York Times“. Buvo klausiama: jeigu jūsų vaikas tuoktųsi, kas jums labiausiai nepatiktų – juodaodis, kinas, meksikietis, dar kažkas ar kitos partijos šalininkas. Rezultatai parodė, kad didžiausia neapykanta yra kitos partijos šalininkui… Mums tai atrodo juokinga, bet taip yra.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.