Izraelis ir Palestina: ėjimas plonu ledu

Nors pasiūlymai buvo trumpo B.Netanjahu darbo vizito Maskvoje pagrindinė tema, pokalbio detalės vis dar nežinomos. Tik Izraelio premjeras susitikimo pradžioje akcentavo, kad paaiškins Vladimirui Putinui minėtą planą, išdėstydamas jo esmę. „Jūs esate pirmasis aukštas politikas, su kuriuo susitinku po viešnagės Vašingtone ir D.Trampo plano paskelbimo“, – sakė B.Netanjahu. Jis teigė norįs išgirsti V.Putino nuomonę, kuri taip ir lieka visuomenei nežinoma, kadangi susitikimas vyko už uždarų durų.

7 nuotr. Benjaminas Netanjahu ieško sąjungininkų, o Vladimiras kalbasi su visais pasaulio lyderiais. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Artimųjų Rytų planą, sakė: „Lemiamą žodį dėl ilgalaikio ir teisingo konflikto sprendimo turi tarti palestiniečiai ir Izraelis“.

Palestiniečiai šiam planui griežtai nepritaria, jų teigimu, planas yra šališkas ir daug palankesnis Izraeliui nei palestiniečiams. Dėl to jie parengė atitinkamą rezoliuciją Jungtinėms Tautoms. D.Trampo planą sukritikavę palestiniečiai atskleidė, kad rezoliucijos projektą planuoja įteikti per Tunisą, kuris yra nenuolatinis Saugumo Tarybos narys.

Rezoliucijos turinys dar nebuvo paviešintas, tačiau labiausiai tikėtina, kad jį atmes: net jei rezoliuciją palaikytų devynios Saugumo Tarybos narės, JAV pasinaudotų savo veto teise.

2017 m. antroje pusėje palestiniečių inicijuota rezoliucija, smerkianti vienašališką Vašingtono sprendimą Jeruzalę pripažinti Izraelio sostine, sulaukė 14 balsų Saugumo Taryboje, tačiau Vašingtonas, pasinaudojęs savo veto teise, rezoliuciją galiausiai atmetė.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Izraelis ir Palestina: ėjimas plonu ledu

Kodėl Izraelio ir Palestinos konfliktas egzistuoja tiek daug metų? Jis prasidėjo XIX a. antroje pusėje – Vilniuje gyvenę tuometiniai žydų veikėjai iškėlė idėją, kad reikėtų įkurti Izraelio valstybę tuometinėje Palestinos teritorijoje, kurioje gyveno arabai. Šis projektas tęsėsi ilgai ir galutinai buvo realizuotas po Antrojo pasaulinio karo, didžia dalimi Stalino dėka… Nes Stalinas, kaip vienas iš nugalėtojų, šią idėją labai rėmė ir turėjo planų, susijusių su Izraeliu, nors teritorija tuo metu buvo administruojama britų, kurie šios valstybės įkūrimui priešinosi. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.