Signataras Rolandas Paulauskas: Nebeturime svarbiausių valstybės atributų

Per trisdešimt atkurtos valstybės metų patyrėme ir džiaugsmų, ir nuopuolių, ir vargų. Kiekvienas Lietuvos pilietis savo asmeninių pasiekimų ar nepasisekimų skalę išdėstytų skirtingai. O kaip sekėsi pačiai valstybei?

 

Kovo 11-osios akto signataras Rolandas PAULAUSKAS, apžvelgdamas pastarąjį 30-metį, išliko kritiškas:

„Koks didžiausias mūsų pasiekimas ir pralaimėjimas? Pirmiausia reikia atsakyti sau, o ko mes norėjome, ko mums trūko, kai prasidėjo Sąjūdis. Valstybės sienos buvo. Buvo netgi Seimas, vadinamas Aukščiausiąja Taryba. Buvo vėliava, buvo himnas – visi tie valstybingumo atributai.

O ko nebuvo? Ko trūko iki visiško valstybingumo, kaip mes tada jį supratome ir įsivaizdavome. 1988 m., kai prasidėjo Sąjūdis, nors ir turėjome vėliavą, himną, sieną, Aukščiausiąją Tarybą, neturėjome įstatymų viršenybės. Lietuvos TSR įstatymai buvo antriniai prieš Tarybų Sąjungos įstatymus. Iš to sekė, kad neturėjome savo sienų kontrolės, neturėjome savo pinigų, neturėjome, aišku, savo kariuomenės ir dar daug smulkesnių valstybei būtinų dalykų. Ir tada, kai kovo 11-ąją balsavome už valstybės Nepriklausomybės atkūrimą, įsivaizdavome, kad visa tai, ko trūko visiškam valstybingumui, turėsime.

Kovo 11-osios akto paskelbimas iš tiesų buvo pats lengviausias darbas. Visai nesunku balsuojant pakelti ranką, bet po to reikėjo paruošti įstatyminę bazę, perimti sienų kontrolę, išvesti užsienio kariuomenę iš Lietuvos, įsivesti savo pinigus ir, užrašykite didžiosiomis raidėmis, MES TAI PADARĖME. Ir tai yra didžiausias pasiekimas, mano supratimu. Nuo 1990 m. sukūrėme visus valstybingumo atributus, be kurių valstybė negali apsieiti. O dabar paklauskime „Vakaro žinių“ skaitytojų – o šiandien, ar turime tai, ką turėjome, pavyzdžiui, 1997 metais. Iki 2004 metų visa tai turėjome, o dabar?“ <Skaityti toliau>

One thought on “Signataras Rolandas Paulauskas: Nebeturime svarbiausių valstybės atributų

  • 2020/04/15 at 19:42
    Permalink

    Ar jum neatrodo,kad neužilgo degins knygas aikštės vidurį.

    Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.