Konfliktas ir takoskyra NATO viduje

Nesutarimai viduje gilėja: Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu apkaltino Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną (Emmanuel Macron) terorizmo rėmimu, o amerikiečiai, nepaisant vis augančio pasipriešinimo, pagaliau privertė europiečius sumokėti už narystę Aljanse seniai suderėtą kainą. Kas ir kodėl vyksta Aljanso viduje?

spalį pradėjo karinę operaciją prieš Sirijos kurdų pajėgas. Turkijos prezidento Redžepo Tajipo Erdogano (Recep Tayyip Erdogan) teigimu, taikytasi į kurdų Liaudies savigynos būrių (YPG) ir „Islamo valstybės“ (ISIS) teroristus.

Toks Ankaros žingsnis sulaukė kritikos, esą Turkija savo karine operacija prieš YPG, kurie yra pagrindiniai Vakarų sąjungininkai kovoje su ISIS, trukdo kovai su džihadistų grupuotės likučiais.

E.Makronas, jau anksčiau kritikavęs Turkijos įsiveržimą į Siriją, pareiškė, kad Ankara sąjungininkams nedavė laiko apsvarstyti karinei operacijai, o tiesiog ją pradėjo, todėl tai sukėlė grėsmę koalicijos prieš ISIS veiklai.

E.Makrono komentaras sulaukė aštrios Ankaros reakcijos, kuri kaltina Paryžių siekiant sukurti kurdų valstybę Sirijoje. „Bet kuriuo atveju, jis (E.Makronas) remia teroristinę organizaciją, jis juos reguliariai priima Eliziejuje (Prancūzijos prezidento rūmuose)“ – teigė M.Cavusoglu.

Ankara YPG laiko teroristine Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaka. PKK pastaruosius 35 metus Turkijoje vykdo išpuolius, ši organizacija Ankaros ir Vakarų sąjungininkų yra laikoma teroristine.

Šią savaitę prezidentas Donaldas (Donald Trump) pareiškė, jog kitais metais JAV įmokos į NATO biudžetą bus sumažintos, todėl tai turės padengti europiečiai, kurie seniai įsipareigoję skirti po 2 proc. gynybai, tačiau niekada to nesilaikė.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas :

Norėdami suprasti, kas ir kodėl čia vyksta, pirmiausia turime pažiūrėti, kas ir kaip gyvena. Todėl eilinį kartą iškelsiu tokius klausimus: kuri šalis yra geresnėje situacijoje – ta, kurios yra milžiniška, ar ta, kuri neturi jokių skolų? Ta, kurios biudžeto deficitas siekia trilijoną dolerių per metus, ar ta, kuri neturi jokio deficito? Ta, kuri užsienio prekyboje turi milžinišką disbalansą, ar ta, kuri turi pliusą? Iškėlus šiuos klausimus, suprasti visus procesus pasaulyje taps paprasčiau.<Skaityti toliau>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *