Nesikeičianti chaoso ir destrukcijos schema

Pasaulį krečiantys masiniai protestai bei neramumai paremti žmonijos noru siekti neįmanomų dalykų, atmetant racionalų mąstymą. Tuo vėliau naudojasi didieji geopolitiniai žaidėjai, pasmerkdami „protestuojančias“ šalis ilgalaikiam chaosui, – įsitikinęs Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

Nesikeičianti chaoso ir destrukcijos schema

– Pradėkime mūsų pokalbį nuo tolimosios Bolivijos: aiškiai žinome tik tiek, kad kilo neramumai ir prezidentas Evo Moralesas (Evo Morales) pabėgo iš šalies… Kas gi ten nutiko?

– Pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra ta Bolivija. Tai yra apie 10 mln. gyventojų turinti ir ilgus metus viena skurdžiausių regiono valstybių buvusi šalis. Čia labai svarbi gyventojų sudėtis: per 50 proc. yra įvairių genčių indėnai, apie 30 proc. – mišrių žmonių ir tik apie 15 proc. baltųjų. Tokia gyventojų sudėtis sąlygojo dešimtmečius trunkantį rasinį konfliktą šalies viduje.

Bolivija, kaip ir visa Pietų Amerika, nuolat pasižymėjo tuo, kad valdžia ten keisdavosi itin dažnai – kartais tris kartus per metus… Beje, E.Moraleso konkurentas Karlosas Mesa (Carlos Mesa) kaip tik ir atsistatydino anksčiau laiko prieš pirmą kartą E.Moralesui tampant prezidentu 2006 metais. Svarbu, kad E.Moralesas pats yra tikrų tikriausias indėnas ir toks pirmą kartą Bolivijos istorijoje buvo išrinktas prezidentu, nors daugumą ten visada sudarė indėnai… Atėjęs į valdžią, jis inicijavo naują Konstituciją, kuri buvo priimta 2009 m. ir pagal kurią žemės gelmės pereina tautos nuosavybėn, sumažinamas žemės plotų kiekis, kurį gali valdyti vienas žmogus, likviduojamas Katalikų bažnyčios monopolis, ji netenka valstybinės religijos statuso, o į lygiavertės religijos statusą perkeliami vietiniai pagoniški indėnų tikėjimai. Nesunku įsivaizduoti, kad visa tai sukėlė milžinišką konfliktą su baltaisiais. Juolab kad E.Moraleso dėka pirmiausia buvo nacionalizuota dujų pramonė, o tai leido valstybei gauti šiek tiek pinigų, tad pinigai buvo nukreipti pačių vargingiausių sluoksnių, t.y. tų pačių indėnų, gyvenimo lygiui kelti… Dėl to E.Moralesas laimėjo ir antrą kadenciją dar pirmajame ture, tas pats be jokių problemų atsitiko ir trečią jo kadenciją… <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.