Sirijos konflikto dalyvių interesai

Turkijos gynybos ministerija vakar pranešė, kad per jos karinę operaciją Sirijos šiaurės rytuose žuvo vienas šalies karys. Tai pirmoji Turkijos auka nuo jos puolimo Sirijoje pradžios. Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas įvardija visų Sirijos kare dalyvaujančių šalių interesus.

Kaip pranešama, dar trys turkų kariai buvo sužeisti per susirėmimus su Sirijos kurdų Liaudies apsaugos daliniais (YPG), kuriuos laiko uždrausta Kurdistano darbininkų partijos (PKK) teroristine atšaka.

Gynybos ministerijos teigimu, praėjusios nakties metu neutralizavo dar 49 „teroristus“, omenyje turėdama Sirijos kurdų kovotojus, o nuo puolimo pradžios iš viso jau nukovė 277 teroristus.

ilgai planuotą karinę operaciją Sirijos šiaurės rytuose pradėjo prieš kelias dienas, kai paskelbė apleidžiančios savo sąjungininkus kurdus ir netrukdysiančios Turkijos operacijai. Vis dėlto JAV įspėjo Turkiją neperžengti ribų. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) vakar pasisiūlė tarpininkauti tarp kovojančių pusių.

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) teigia, kad operacijos tikslas – išvyti kurdų kovotojus iš Sirijos pasienio teritorijos ir įkurti joje „saugiąją zoną“, į kurią galėtų sugrąžinti Turkijoje gyvenančius sirų pabėgėlius.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininko Rolando PAULAUSKO komentaras:

Sirijos konflikto dalyvių interesaiSirijos interesas čia aiškus: ji siekia išsaugoti savo valstybės vientisumą, tokį, koks jis buvo iki 2011 metų, kada prasidėjo procesai, praktiškai atvedę į visišką Sirijos Nepriklausomybės žlugimą. Ir tik įsikišus rusams, sirai šiandien yra netoli savo tikslo – ten liko vos pora stambių regionų, kur nesiekia Damasko valdžia. Vienas iš tų regionų yra Idlibas, kur gyvena vadinamieji turkomanai, juos turkai laiko savais žmonėmis, o kitas – kurdų gyvenamasis regionas. Pastarasis regionas svarbus ne tik dėl valstybės vientisumo, bet ir dėl to, kad ten yra pagrindiniai naftos šaltiniai, taip pat vandens ištekliai, nes ten teka Eufratas. Vanduo turi strateginę reikšmę, nes viena iš krizės priežasčių Sirijoje buvo milžiniška sausra…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.