Kova su klimato kaita – irgi pelningas biznis

16-metė švedė Greta Tunberg (Greta Thunberg) jau puikiai atpažįstama visame pasaulyje. Ji pristatoma didžiausia aktyviste klimato klausimais, kovotoja už švaresnę planetą, gražesnę ateitį. Šią savaitę mergaitė laimėjo Nobelio premijos alternatyva laikomą Švedijos „Teisingo gyvenimo premiją“. Tačiau kovodama prieš vienus verslininkus, mergaitė tampa kitų valdoma marionete. Kas ir kokiems tikslams naudojasi jaunu žmogumi?

 

Griežtas tonas


Naujos diskusijos apie klimato kaitą ir už šios problemos eskalavimą stovinčias jėgas paskatino šią savaitę Gretos pasakyta kalba Jungtinėse Tautose.

„Tai – neteisinga. Aš neturėčiau čia būti. Aš turėčiau būti mokykloje kitoje vandenyno pusėje“, – sakė šešiolikmetė, kuri pasiėmė metų trukmės atostogas nuo mokslų. „Jūs kreipiatės į jaunus žmones ieškodami vilties. Kaip jūs drįstate?“ – piktai klausė G.Tunberg.

„Jūs savo tuščiais žodžiais pavogėte mano svajones ir vaikystę. Žmonės kenčia, žmonės miršta, žlunga ekosistemos. Šiuo metu yra prasidėjęs masinis nykimas, o viskas, apie ką jūs galite kalbėti, yra pinigai ir pasakos apie amžiną ekonominį augimą. Kaip jūs drįstate? – pridūrė. – Jūs mus nuviliate. Jauni žmonės pradeda suprasti jūsų išdavystę. Visos ateities kartos savo žvilgsnius yra nukreipusios į jus. Jei ir toliau mus nuvilsite, mes jums niekada neatleisime.“

Kas remia jaunąją kovotoją?

Jaunosios Gretos mama yra operos dainininkė, tėvas – artistas. Meno žmonės, panašu, neblogai pasipelnysiantys iš savo atžalos. Mergaitė kviečiama į įvairius renginius, puošia žurnalų viršelius.

„Visi „pamiršo“, kad 10-ies sulaukusiai kovotojai buvo nustatyta tam tikra autizmo atmaina. Mergaitė, jausdama savo išskirtinumą, vieną dieną užuot nuėjusi į pamokas nusipaišė plakatą ir nusprendė, kad ji protestuos prieš klimato kaitą. Ją netruko pastebėti verslūs asmenys ir štai turime naują pasaulinę žvaigždę“, – skeptiškai švedės išgarsėjimą įvertino politikos apžvalgininkas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas Paulauskas.

Greta serga Aspergerio sindromu, tačiau teigia, kad dėl smegenų vystymosi pakitimo yra „kitokia“, ir tai yra jos „supergalia“.

Taip pat jis atkreipė dėmesį į tai, kad niekas neklausia, iš kur Greta turi lėšų kelionėms ar kaip prieina prie aukščiausių politinių ir dvasinių vadovų. Nors užtektų pasidomėti ir paaiškėtų, kad kovotoją remia ekologistai iš „ONE Foundation“, o pastaruosius – ne vienoje šalyje nepageidaujamu asmeniu tapęs spekuliantas Džordžas Sorošas (George Soros) ir panašūs verslininkai.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.