Kuo amerikiečiams neįtiko „Huawei“?

„Huawei“ yra Kinijos valdžios instrumentas. Jie glaudžiai susiję, o tai amerikiečiams itin sunku suprasti“, – sakė M.Pompėjas. Pasak jo, „Huawei“ kelia realią grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Mūsų verslas taip pat bendradarbiauja su Jungtinių Valstijų vyriausybe, jie laikosi mūsų įstatymų, tačiau joks prezidentas nevaldo privačios Amerikos bendrovės. Bet Kinijoje tai vyksta visiškai kitaip. Jie tiesiog vadovaujasi kitokiomis taisyklėmis“, – kalbėjo M.Pompėjas.

Kinijos telekomunikacijų milžinas dar trečiadienį kreipėsi į teismą su prašymu pripažinti nekonstituciniu Vašingtono sprendimą nacionalinio saugumo sumetimais iš dalies uždrausti „Huawei“ įrangos naudojimą šalyje.

Po to, kai gegužę „Huawei“ buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų juodąjį sąrašą, bendradarbiauti su kinų bendrove atsisakė ar bendradarbiavimą apribojo tokios įmonės, kaip „Google“, procesorių gamintojai ARM, „Analog Devices“, „Intel“, „Qualcomm“, „Xilinx“ ir „Broadcom“. Taip pat su „Huawei“ bendradarbiavimą nutraukė Japonijos elektronikos milžinas „Panasonic“.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos dabar ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Kinų „Huawei“ yra itin tampriai susijęs su Kinijos valdžia, tačiau bendrovės ir Pekino ryšys yra kitoks nei verslo ir politikų ryšiai Jungtinėse Valstijose, todėl amerikiečiams esą sunku suprasti problemos mastą, mano valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo). Bet politikos apžvalgininkas sako, kad šis pavyzdys simbolizuoja pasaulio persidalijimą, o dabar stebime dabartinės sistemos griūties pradžią.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.