Degantys tanklaiviai: kuo tikite jūs?

Europos Sąjungos valstybės pirmadienį primygtinai reikalavo atsargumo, kaltinant Iraną dėl išpuolio Omano įlankoje. Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, įlankoje užsidegė du tanklaiviai, incidento priežastys dar nėra iki galo aiškios. nesutinka pritarti Vašingtono vertinimui, kad dėl įvykio kaltas Iranas.

Keletas užsienio reikalų ministrų Liuksemburge pritarė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus Antonijo Gutereso (Antonio Guterres) kvietimui rengti nepriklausomą įvykių Omano įlankoje tyrimą. Sprogimai sukėlė įtampą tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Irano, tai paveikė ir naftos kainas.

prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) teigė, kad galima akivaizdžiai matyti, kad sprogimus „nulėmė“ Iranas, pateikė išvadas, kad už išpuolį atsakingas Teheranas, bet reikalavo atsargumo.

„Mes žinome amerikiečių ir britų žvalgybos tarnybų išvadas, jos teigia, kad dėl pateiktos informacijos galime būti beveik tikri. Šias išvadas mes lyginame su savo informacija. Manau, šiuo atveju bet kokias išvadas reikia priimti labai atsargiai“, – teigė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas).

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Rolando PAULAUSKO komentaras:

Degantys tanklaiviai: kuo tikite jūs?Iranas jau dešimtmečiais yra Jungtinių Valstijų taikiklyje. Todėl yra ieškoma įvairiausių būdų, kaip sukelti konfliktą, tačiau tai reikia padaryti taip, kad pasaulio opinija būtų pusėje. Reikia paruošti pasaulio nuomonę, jog Iranas yra blogiečiai ir jį reikia nubausti. Amerikiečiai tokių „operacijų“ vien per pastaruosius kelerius metus organizavo dešimtimis ir tai yra viena iš jų. <Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.