Amerikiečių konflikto su Iranu tikslai

nesiekia karo su Iranu, šią savaitę pasakojo JAV gynybos sekretoriaus pareigas einantis Patrikas Šenahanas (Patrick Shanahan) ir pridūrė, kad JAV karinis kontingentas Artimuosiuose Rytuose buvo stiprinamas tik atgrasymo tikslais. Tačiau tokie pareiškimai tiesiogiai prieštarauja ilgametei JAV strategijai regione.

P.Šenahanas pridūrė, kad pastaruoju metu savo veiksmais esą sustabdė išpuolius prieš amerikiečius…

Pastarosiomis savaitėmis pasiuntė į Artimuosius Rytus karo laivus ir bombonešius, tvirtindamos apie Irano keliamą grėsmę. Šiuos veiksmus griežtai kritikavo Iranas ir dar labiau išaugo įtampa regione.

Irano kaimynas Irakas paskelbė, kad pasiųs delegacijas į ir Iraną, siekiant sumažinti įtampą tarp JAV ir Irano. Irako premjeras Adelis Abdelis Mahdis teigė dėl to apsilankysiąs ir Kuveite.

Įtampa tarp abiejų šalių pradėjo dar labiau augti, kai Teheranas paskelbė, kad nebesilaikys kai kurių įsipareigojimų pagal 2015 metais pasiektą daugiašalį branduolinį susitarimą, iš kurio pasitraukė pernai. Iranas pagrasino atnaujinti prisodrinto urano gamybą.

Amerikiečių konflikto su Iranu tikslaiNepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Rolando Paulausko komentaras: ir Irano konfliktas turi gilią istoriją. Kažkada Iranas buvo normali, beveik europietiška valstybė, tačiau tai buvo likviduota amerikiečių dėka, kai jie pastatė ten savo šachą. Tuomet tas šachas buvo nuverstas ir įvesta tvarka, kuri yra dabar.

Vėliau amerikiečiai ten bandė išvaduoti savo įkaitus, tačiau operacija nepavyko ir žuvo daug vaduotojų.

Priminkime ir Irano-Irako karą, kuriame amerikiečiai rėmė Iraką, nors vėliau pakorė jų vadovą…

Dar viena konflikto ašis: Iranas vienas pirmųjų pradėjo pardavinėti savo naftą ir dujas ne už dolerius – buvo bandoma įkurti naftos biržą, kur būtų prekiaujama už eurus. Tada pasaulis taip pat stovėjo ant didelio karo slenksčio, amerikiečiams grasinant bombardavimais…<Skaityti toiau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.