Nėra gerų ar blogų. Yra tik interesai

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid balandžio 18-ąją vyksta darbinio vizito į Maskvą ir, Estijos valstybės iniciatyva, ruošiasi susitikti su Rusijos Federacijos prezidentu Vladimiru Putinu. Lietuvos prezidentai tokios iniciatyvos – susitikti su V.Putinu – neparodė nė karto. Atvirkščiai. Per pastarąjį dešimtmetį Dalia Grybauskaitė ne tik negailėjo Rusijai aštrios kritikos, bet ir viešai apskelbė kaimynę tarptautine teroriste. Tad kuri politinė laikysena prasmingesnė?

Nėra gerų ar blogų. Yra tik interesai

„Dar Aukščiausiojoje Taryboje, sakydamas vieną iš savo pirmųjų kalbų, sakiau, kad kaip saulė visada teka iš Rytų ir leidžiasi Vakaruose, taip ir mūsų kaimynai yra Dievo duotos aplinkybės. Nei mes galime pabėgti iš šios geografinės vietos, nei kaimynai kur nors dings. Todėl reikia kaimynystės ryšius palaikyti. Nes tai, kas vyksta tarp Vakarų civilizacijos ir Rusijos, pirmiausia yra ne mūsų konfliktas, bet didžiosios geopolitikos konfliktas, kuriame dalyvauja JAV, Kinija, ir ES. Pastaroji šiame ketverte yra silpniausia žaidėja, nes ES sudaro daug valstybių, turinčių skirtingų interesų. Bet visgi yra ketvirtoji žaidėja. O mūsų žmonės painioja priežastis su pasekmėmis. Tai, kas vyko ar vyksta Sakartvele, Ukrainoje, Sirijoje, Venesueloje, yra ne priežastys, bet pasekmės“, – „Vakaro žinioms“ sakė Kovo 11-osios akto signataras Rolandas PAULAUSKAS.

– Bet kaip geopolitinę situaciją susieti su Estijos prezidentės planuojamu susitikimu su V.Putinu? Gal Estijos prezidentė, siekdama atšildyti kaimyninius santykius, nieko nesitiki? Iš tiesų tik stengiasi įsiteikti Estijos rusų tautybės gyventojams, sudarantiems apie 26 proc.? <skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.