R.Paulauskas: Europos Sąjungos, į kurią stojome, nėra

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) antradienį paskelbė kreipimąsi į Europos piliečius „Dėl Europos atgimimo“. Daugelyje didžiųjų Europos dienraščių pasirodžiusiame kreipimesi E.Makronas teigia, kad gegužę vyksiantys Europos Parlamento bus lemiami Europos ateičiai, nes dėl „Brexit“, kaip Europos krizės simbolio, ir dėl „nacionalistų manipuliacijų“ Europa dar niekada nebuvo atsidūrusi tokiame pavojuje. Todėl esą „privalome naujai išrasti mūsų civilizacijos formas šiame besikeičiančiame pasaulyje“.

R.Paulauskas: Europos Sąjungos, į kurią stojome, nėra

Kaip vertina šį kreipimąsi ir kokius jo tikslus išskirtų, „Respublika“ paklausė politikos apžvalgininko, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Rolando PAULAUSKO.

– Pirmiausia paklauskime ir savęs, ir E.Makrono, į kuriuos Europos Sąjungos piliečius jis kreipiasi. Europos piliečiai šiandien labai skiriasi ir pasaulio suvokimu, ir supratimu, kur tas pasaulis bei Vakarų civilizacija turėtų eiti. Ką turiu omeny? Dalis Europos Sąjungos žmonių šiandien ateitį mato maždaug tokią: pilietis yra laisvas nuo rasinės, tautinės priklausomybės, nėra jokių valstybių, nėra šeimos priklausomybės, nėra netgi priklausomybės nuo lyties, nėra sąvokos „tėvas ir mama“, tik – „tėvas Nr.1“ ir „tėvas Nr. 2“. Jie kuria kažkokį visiškai naują pasaulį, kurio niekada žemėje nėra buvę. Šiame pasaulyje su pasitenkinimu yra priimami migrantai. <Skaityti toliau..>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.