Kaip D.Trampas atsirišo rankas (video)

Užvakar JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) Kongrese skaitė metinį pranešimą, kuriame buvo apžvelgti vidaus politikos klausimai ir įvairios užsienio politikos problemos, taip pat ir santykiai su Rusija.

Pirmą kartą nuo savo kadencijos pradžios D. kalbėjo Kongrese, kurio Atstovų rūmuose daugumą turi demokratai. „Darbotvarkė, kurią aš išdėstysiu, nėra respublikonų ar demokratų. Tai – amerikiečių tautos darbotvarkė“, – sakė D.Trampas, pirmiausia pasigirdamas įvairiais „gerėjančiais ekonominiais rodikliais“.

Kalbėdamas apie poziciją dėl Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, Baltųjų rūmų šeimininkas pareiškė: „Mes iš tiesų neturime pasirinkimo“. JAV prezidentas dar sykį pakartojo, kad Jungtinės Valstijos laikėsi kiekvienos INF sutarties raidės, o ją nuolat pažeidinėjo. „Galbūt mums pavyks susitarti dėl naujos sutarties, įtraukiant į ją Kiniją ir kitas šalis. Galbūt nepavyks. Tokiu atveju mes pralenksime juos ir pagal išlaidų apimtį, ir pagal inovacijas“, – pažadėjo prezidentas.

Kaip ir buvo tikėtasi, D. paskelbė antrojo ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimo datą. Amerikos lyderis susitiks su Kim Čen Unu vasario 27-28 dienomis Vietname.

D. metiniame pranešime parėmė Venesuelos opoziciją. „Mes remiame kilnų Venesuelos žmonių laisvės siekį ir smerkiame žiaurų Maduro režimą, kurio socialistinė įstūmė šią anksčiau turtingiausią Pietų Amerikos tautą į didžiulį skurdą ir neviltį“, – sakė prezidentas.

Didelė D.Trampo kalbos dalis buvo skirta nelegaliai migracijai. Jis vėl grįžo prie sienos statybos Meksikos pasienyje temos. Pasak prezidento, siena reikalinga tam, kad būtų užkirstas kelias nelegaliai migracijai iš Lotynų Amerikos šalių.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko  Rolando Paulausko komentaras:

Kaip D.Trampas atsirišo rankas (video)

Šioje kalboje pirmiausia mes išgirdome apie „nuostabius“ D.Trampo valdymo laikotarpio pasiekimus. Jis aiškiai pasakė, kad per 2 metus pasiekė tiokių rezultatų, kokių nepasiekė visos anksčiau buvusios administracijos per visą laiką… Akcentuokime porą momentų. Jis teigia, kad sukūrė daug naujų darbo vietų bei sumažino mokesčius ir tai iš dalies yra tiesa. Bet pažiūrėkime, ko jis nepasakė? Jis nepaminėjo, kad to rezultatas yra didėjantis biudžeto deficitas, kuris ir vėl šiais metais sieks trilijoną dolerių. Permetus šią sumą į Lietuvos lygmenį (nubraukiame du nulius adekvačiai gyventojų skaičiui), gauname 10 milijardų eurų biudžeto deficitą. Maždaug toks yra mūsų metinis biudžetas… Be abejo, nesunku yra sumažinti mokesčius žmonėms, kai gali didžiulį biudžeto deficitą užkamšyti, išleisdamas vertybinius popierius, t.y. lįsdamas į skolas.

Pažvelkime į kitus faktus. D. pasakė, kad pirmą kartą per daugelį dešimtmečių tapo dujų ir naftos eksportuotoja. Tai yra tiesa, bet jis nutylėjo dar vieną faktą: tai yra pasiekta skalūninių dujų ir naftos išgavimo dėka, tačiau visas šis skalūnų biznis pagal pačių amerikiečių spaudoje pateikiamus duomenis yra nuostolingas – per visą laiką, kol jis egzistuoja, šis biznis daugiau „suėda“ pinigų negu duoda grąžos… Tą teigia patys amerikiečiai. Jie tai gali sau leisti tik dėl to, kad turi pasaulyje rezervinės valiutos monopolį, gali neribotais kiekiais spausdintis dolerius bei neribotai skolintis, po to permesti šią skolą ant viso likusio pasaulio ir t.t.

D.Trampo kalboje dar buvo paminėtas ir socializmo reikalas. Jis pasakė, jog neleis, kad Amerikoje kada nors atsirastų socializmas. Tai mums skamba keistai, bet pačiose Jungtinėse Valstijose vystosi procesai, kurių ten nebuvo anksčiau. Po paskutinių tarpinių rinkimų jų Kongrese atsirado tokių ryškių socializmo šalininkų, „svieto lygintojų“, kad Europoje tokių dar reikėtų paieškoti… Mūsų visuomeninė sąmonė iš nelaukė tokių procesų, o juk ten ne veltui vaikščiojo demonstrantai su plakatais „Okupuok Wall Street’ą“ arba „1 proc. prieš 99 proc.“ ir t.t. Ta socialinė nelygybė, kur per pastaruosius dešimtmečius smarkiai padidėjo, tiesiog bado akis ir D. jau duoda suprasti, kad reikia kažką daryti…

Iš užsienio politikos reikalų labiausiai įsiminė jo pareiškimas, kad JAV neturi kitos išeities, kaip tik išeiti ir INF sutarties. Ir D.Trampas čia yra teisus, nes kai Reiganas su Gorbačiovu pasirašinėjo šią sutartį, jokių kitų žaidėjų pasaulyje nebuvo. Dabar atsirado Kinija, Indija, Iranas ir kitos šalys, kurioms ši sutartis netaikoma. Taigi, ši INF sutartis laiko surištas ir Rusijos rankas, o amerikiečiai ruošiasi konfliktui pirmiausia su dėl pasaulio perdalijimo ir jų interesas tos sutarties kuo greičiau atsikratyti… Beje, JAV sutarties atsisakymas labai pradžiugino V.Putiną, kurio rankos taip pat buvo surištos…

respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.