Sirija: „gėrio“ ir „blogio“ karų pėstininkai

2018 spalio mėn. 27 d. 10:16:28
Ričardas ČEKUTIS

Rusijos kariuomenės generolas ir gynybos ministro pavaduotojas užvakar apkaltino užpuolus pagrindinę Maskvos karinę bazę Sirijoje. Apžvalgininko Rolando Paulausko nuomone, mes jau esame įtraukti į šį karą ir jame atliekame pėstininkų funkciją.
Jungtinių Valstijų žvalgybos lėktuvas kontroliavo 13 bepiločių skraidyklių, šių metų sausį atakavusių Rusijos naudojamą Chmeimimo aviacijos bazę, teigė Rusijos generolas pulkininkas Aleksandras Fominas. Netoli bazės praskridusias skraidykles „rankiniu būdu kontroliavo“ lėktuvas „P-8 Poseidon“, Pekine vykstančiame saugumo forume kalbėjo A.Fominas.

A.Fomino teiginius Maskvoje paantrino ir Rusijos parlamento saugumo komiteto narys, buvęs Rusijos saugumo tarnybos (FST) vadovas Nikolajus Kovaliovas.

„Šis atvejis pademonstravo, kad galima įrodyti, jog amerikiečių žvalgybos lėktuve veikia bepilotes skraidykles kontroliuojančios kreipiamosios sistemos“, – sakė N.Kovaliovas. Rusijos aviacijos bazės puolimas „rodo augantį tokių nepilotuojamų skraidyklių keliamą pavojų, nes jas sunku identifikuoti“, pasakojo parlamento narys.

Naktį į sausio 5 dieną keliolika sprogmenimis pakrautų dronų atakavo Chmeimimo aviacijos bazę ir Tartuse įsikūrusią Rusijos laivyno bazę, praėjus kelioms dienoms po spėjamo įvykio buvo pranešusi Rusijos gynybos ministerija. Rusijos pajėgos esą sugebėjo nuslopinti kelių dronų radijo signalus ir perimti jų kontrolę, o likusios skraidyklės buvo sunaikintos, buvo sakoma ministerijos išplatintame pranešime. Tuo metu Rusijos kariuomenė kėlė prielaidą, kad su ataka galėjo būti susijęs virš Viduržemio jūros skridęs lėktuvas, tačiau Vašingtono tiesiogiai neapkaltino.

Kremliaus teigimu, sąsajos su Rusijos karinės bazės puolimu Sirijoje „kelia didelį nerimą“. Pasak Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo, šis incidentas gali būti aptartas per kitą mėnesį Paryžiuje planuojamą Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Donaldo Trampo susitikimą.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Sirija: „gėrio“ ir „blogio“ karų pėstininkai– Šiuo konkrečiu atveju amerikiečių pagalba pasigamintus dronus paleido prieš Sirijos valdžią kovojantys sukilėliai, o juos koregavo amerikiečių žvalgybinis lėktuvas. Kodėl tai daroma? Pirmiausia amerikiečiai yra suinteresuoti žinoti tikruosius rusų gynybinius pajėgumus Sirijoje. O gaudami tokią informaciją, jie žiūri, ką galėtų patobulinti, kad galėtų šiuos gynybinius pajėgumus įveikti, po to visa tai bus pritaikyta ir kituose karo teatruose. Vienas iš jų yra ir Lietuva.

Mes žiūrime į karą Sirijoje ir mums jis atrodo tarsi kažkoks internetinis žaidimas… Tačiau mes nesuprantame, kad jau seniai esame šito karo dalyviai. įtraukta į karą, bet liūdniausia, jog kompromisui čia nėra vietos, ko nesupranta ne tik mūsiškiai, bet ir didelė dalis tų pačių rusų.

Dabar tarsi stebime bandymus susitarti, susitiks D. su V.Putinu, Džonas Boltonas atskrido į Maskvą ir t.t. Tačiau tokie bandymai vyko ir prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai buvo sudarytas Ribentropo-Molotovo paktas. Kai J.Ribentropas atskrido į Maskvą ir pasirašinėjo paktą, abi pusės puikiai suprato, kad tuo dokumentu jie tiesiog nustumia tiesioginį susidūrimą. Ir dabar vyksta panašiai.

Štai rusai Sirijoje pastatė savo raketinius kompleksus S-300. Jeigu mes būtume amerikiečių vietoje, darytume lygiai tą patį: mėgintume patikrinti, kaip veikia tos sistemos, kokiu atstumu, kaip galima tai įveikti nepavojingu sau būdu. Tada, pasinaudodami visokiais naiviais sukilėliais, kuriems atrodo, jog jie kovoja už kažkokį „šventą“ reikalą, leistume tuos pačius dronus… Lygiai taip pat ir Lietuvoje daug kam atrodo, kad mes giname kažkokį šventą reikalą, bet juk didžioji visuomenės dalis nesupranta, kad esame tik pėstininkai svetimame kare. vyksta tarp didžiųjų pasaulio žaidėjų, kurie renkasi sau pėstininkus. Visa tai yra atviru tekstu seniai aprašyta tiek Zbignevo Bžezinskio (Zbigniew Brzezinski), tiek Džordžo Frydmano(George Friedman), tiek Henrio Kisindžerio (Henry Kissinger) knygose… Z.Bžezinskis rašė, kad „ateities pasaulis bus sukurtas ant Rusijos griuvėsių“, o Dž.Frydmanas teigė, kad „mūsų uždavinys yra neleisti susitarti rusams su vokiečiais…“.

Tai ne aš sugalvojau. Bet mes čia kalbame Lietuvos visuomenei, kuri viso to nenori girdėti, nes visos televizijos, įskaitant ir valstybinę, apie tai tyli, ten taip kalbėti yra uždrausta. Bet yra ir gilesnė priežastis: žmonėms yra baisu suvokti pasaulio tikrovę, kur kas paprasčiau yra galvoti, jog yra „gerieji“ ir „blogieji“ Rytai, o mes esame kartu su „geraisiais“… Tačiau viskas yra visai ne taip – tiesiog tiek Rytai, tiek Vakarai žaidžia savo interesų labui ir ieško tokių kvailelių kaip mes, kaip lenkai ar kaip ukrainiečiai… Visuose karuose reikalingi pėstininkai. Viskas yra labai paprasta, tik reikia išdrįsti apie tai pagalvoti ir pasakyti. Problema, kad mes net neišdrįstame pagalvoti, jog taip gali būti… O tada prisikuriame sau įvairiausių fantazijų. Tačiau už fantazijas visada yra baudžiamas realaus pasaulio, kuris gyvena pagal savo dėsnius. Mes tų dėsnių nepakeisime, tiesiog tie dėsniai smogs mums per sprandą visa jėga…

http://www.respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.