Konflikto priežastis – tirpstantis doleris (video)

Rusijos gynybos ministerija tvirtina, kad Jungtinės Amerikos Valstijos vykdė Gruzijoje slaptą biologinių ginklų bandymo programą ir pražudė mažiausiai 73 žmones. Tokie Rusijos kaltinimai pasirodė po to, kai pati sulaukė kaltinimų dėl virtinės bandymų įsilaužti į įvairių organizacijų duomenų bazes. Apžvalgininkas mano, jog tikroji konflikto eskalavimo priežastis – vis besitraukiantis dolerio paplitimo arealas.

apkaltino Rusiją bandymu įsilaužti į Hagoje įsikūrusią Cheminio ginklo uždraudimo organizaciją (OPCW), kuri vykdė tyrimą dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimo Anglijoje. OPCW aiškinosi, ar Maskva yra kalta dėl agento apnuodijimo.

Rusijos gynybos ministerija tuojau pat pareiškė, kad finansuojama medicinos įstaiga Gruzijoje „Lugar Center“ buvo naudojama kaip priedanga vykdant biologinių medžiagų bandymus.

Valstybinis Rusijos naujienų kanalas „Russia Today“ skelbė, kad „buvęs Gruzijos ministras neseniai gavo dokumentus, kuriuose išsamiai aprašomas šios įstaigos darbas, o Rusijos gynybos ministerija teigė, kad dokumentai rodo, jog toje vietoje galėjo vykti „masinio naikinimo ginklų bandymai“.

Tuo metu pareiškė, jog aptars su savo sąjungininkais galimas naujas sankcijas Rusijai po to, kai kilo įtarimų dėl Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU kibernetinių atakų, sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Džeremis Hantas (Jeremy Hunt). „Rusijos vyriausybė turi žinoti, kad, jei jie pažeidžia tarptautinę teisę tokiu būdu, tai turės pasekmių“, – sakė Dž.Hantas. „Mes taip pat svarstysime, kaip, bendradarbiaudami su draugais ir sąjungininkais, turime atremti tokio pobūdžio kibernetines atakas“, – kalbėjo sekretorius.

teisingumo departamentas užvakar apkaltino septynis Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU pareigūnus įsibrovus į JAV ir tarptautinių antidopingo agentūrų, sporto federacijų ir kitų organizacijų duomenų bazes.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Konflikto priežastis - tirpstantis doleris (video)– Pastaruoju metu laisvai liejasi įvairiausi kaltinimai tiek Rusijai, tiek ir Kinijai. Kodėl taip yra? Pirmiausia todėl, kad yra labai aiškūs pareiškimai iš Rusijos, Kinijos ir pusės, kad jie bandys atsiplėšti nuo dolerio. Dar prieš pusmetį buvo sunku įsivaizduoti, kad susirinkę ES ministrai svarstys, kaip čia apgauti Jungtines Valstijas prekyboje su Iranu, o ponas Boltonas iš užjūrio grasins, esą aš viską matau ir tuoj gausite į sprandą… Žiūrėkite, kaip staiga atsibudo ponas Junkeris, pareiškęs: esą štai koks absurdas, mes 80 proc. naftos perkame ne iš Amerikos, o mokame vis tiek doleriais… Taip, absurdas, bet kur jis buvo anksčiau? Ar jis to nežinojo?

Tie, kurie realiai kontroliuoja visus procesus, puikiai supranta, koks yra dolerio vaidmuo pasaulyje ir reikšmė Amerikos ekonomikai. yra svarbiausia eksporto prekė ir jo atsisakymas kelia grėsmę Amerikos dominavimui bei gerovei likusio pasaulio sąskaita. Deja, didžioji dalis žmonių to iki šiol nesupranta, nors šioje srityje jau vyksta tikras karas. Pyrago dalybos darosi vis aršesnės. Tas pyragas yra vienas visiems pasaulio gyventojams ir jeigu kažkas valgo daugiau, kitiems lieka mažiau. Tie, kuriems visą laiką lieka mažiau, šiandien jau nenori tuo tenkintis. Dėl to ir vyksta tas geopolitinis konfliktas, kuriame dalyvauja keturi žaidėjai – JAV, ES, ir Kinija.

Kaip ir prieš kiekvieną karą, pirmiausia yra dehumanizuojamas priešas. Tai yra standartinė procedūra, taikoma prieš bet kurį karinį konfliktą: priešas paverčiamas baisiu, atgrasiu, bjauriu, nes tik tada galima pakelti savo visuomenę karui su šituo priešu. Bet baisiausia, ko taip pat nenori suprasti mūsų karo entuziastai, kad kariniai veiksmai vyks mūsų teritorijoje. Jungtinių Valstijų karinėse doktrinose yra atvirai naudojami tokie žodžiai, kaip „Europos karo teatras“, „pafrontės valstybės“, kurios atviru tekstu išvardijamos – tai mes ir mūsų kaimynai.

Jungtinės Valstijos yra didžiulėje bėdoje, nes dolerio paplitimo arealas mažėja, o juk viskas ant jo platinimo laikėsi. Dabar kiekvieną dieną mus pasiekia informacija: štai jau turkai perka grūdus ne už dolerius, sudaro kažkokį machinacinį planą, kaip apeiti dolerį ir toliau prekiauti su Iranu ir t.t. O JAV per paskutinius finansinius metus išaugo daugiau, nei trilijonu dolerių. Skolos augimo dinamika yra didesnė net negu valdant B.Obamai, o tais laikais skola padvigubėjo. Todėl aš visą laiką keliu tą patį klausimą: ar būtų tokioje dominuojančioje padėtyje, jeigu negalėtų spausdinti ir platinti po pasaulį savo dolerių? Štai ir visas atsakymas…

respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.