Ko D.Trampo paprašys A.Merkel?

Užvakar vėlai vakare Vokietijos kanclerė atvyko su vizitu į Vašingtoną. Tikimasi, kad vizito metu kanclerė su prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) aptars Irano branduolinį susitarimą, galimas JAV prekybines sankcijas ir kitus svarbius klausimus.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas

Ko D.Trampo paprašys A.Merkel?A. prašys išimčių sankcijoms, amerikiečių taikomoms Rusijos įmonėms – pirmiausia aliuminiui ir kitiems metalams. Kadangi tos sankcijos Deripaskos įmonei „Rusal“ labai iškreipia aliuminio rinką pasaulyje. O tas aliuminis reikalingas Vokietijos pramonei ir, žinoma, kuo pigesnis. O kuomet iš žaidimo išimamas stambus žaidėjas, tai visi kiti gali pakelti kainas.

Taigi, Vokietijos spauda skelbia, kad apie 80 proc. Vokietijos pramonininkų reikalauja, kad A. atvirai visa tai D.Trampui pasakytų, o likę 20 proc. mano, kad reikia daryti tą patį, tik ne atvirai… Vadinasi, visi Vokietijos pramonininkai yra už sankcijų Rusijai panaikinimą. O jeigu imtume dar aukštesniame lygmenyje, tai visi supranta, jog jeigu Vokietijos pramonininkams bus blogiau, tai kažkuriems kitiems pramonininkams bus geriau. O kuriems? Nesunku spėti – iš to laimi tik pramonininkai. Žaidimas čia labai aiškus.

Bus paliestos ir kitos temos. Be abejo, A. mėgins įrodinėti, kad dujotiekis „ 2“ yra nekenksmingas, todėl sieks, kad amerikiečiai netaikytų sankcijų toms įmonėms, kurios dirbs prie šitos linijos. „Nord Stream 2“ dujos visada bus pigesnės už suskystintas dujas, nes suskystintas dujas reikia atplukdyti laivu, vėl paversti dujomis ir t.t. Ir vėl tas pats klausimas: jeigu Europa perka brangesnes dujas, tai atitinkamai pabrangsta ir jos produkcija. O kieno produkcija pasidaro konkurencingesnė? Žinoma, amerikiečių. Taigi, interesai čia yra visiškai priešingi.

Tačiau pažiūrėkime, ką mes matome už šitų iš anksto žinomų prašymų D.Trampo atžvilgiu. O mes matome tiek Vokietijos, tiek ir visos antraeilį vaidmenį pasaulyje. Jeigu jie turi važiuoti ir prašyti D.Trampo malonės (čia prisiminkime ir E.Makrono vizitą), tai kas yra tikrasis ES šeimininkas? Ir štai vokiečiai, turintys vieną stipriausių ekonomikų pasaulyje, turi prašyti, kad jiems kažką leistų… O jeigu prisiminsime, kad Vokietijoje yra keliasdešimt amerikiečių ir anglų karinių bazių, kad ten dislokuotas ir branduolinis ginklas, o taip pat faktą, kad į tas teritorijas jokia A. net negali patekti be amerikiečių leidimo, tai matysime tikrąją padėtį ir tikruosius Europos šeimininkus. Todėl, kaip ne kartą esame konstatavę, konfliktas tarp keturių didžiausių pasaulio žaidėjų yra neišvengiamas – JAV, Kinija, ir jau yra subrendę naujam pasaulinio pyrago perdalijimui.

http://www.respublika.lt/

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.