Lietuva kamšys ES biudžetą

Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje pradėtas svarstyti naujas 7 metų Europos Sąjungos biudžetas. Į Briuselį išvyko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, turinti pristatyti Lietuvos prioritetus. Europos Parlamento prioritetas yra didesnė finansinė našta nacionalinėms valstybėms, nes reikia užkimšti skylę, atsirasiančią dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo. Lietuvai irgi teks mokėti daugiau. Juo labiau kad jau nesame laikomi skurdžiais.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Lietuva kamšys ES biudžetą– Kalbant apie Europos Sąjungos biudžetą, iškilo problema pasitraukus Anglijai. Ji buvo viena iš pagrindinių mokėtojų, o dabar atsiranda skylė ir jie svarstys, kaip ją užpildyti. Pagrindinis pasiūlymas yra padidinti įmokas likusioms šalims. O, pavyzdžiui, Olandijos vyriausybė jau pasakė, kad su tuo nesutinka. Dėl to jie susirinkę ir ginčysis. Kad kaip nors užkamšytų skylę, atsiradusią po Anglijos pasitraukimo, kiti turės mokėti daugiau. Jokio kito varianto nėra. Taip pat ir turės daryti didesnes įmokas. Manau, bus prievartaujamos tos valstybės, kurios jau pareiškė, kad nesutiks. Tokios, kaip Olandija.

Olandai sako, kad jei sumažėjo Europos Sąjunga, reikia atitinkamai mažinti ir jos biudžetą. Ir niekam nereikės primokėti. Tačiau didžioji dalis Europos Sąjungos valstybių mano, kad turėtų netgi augti. Vis daugėja poreikių, iškilo Europos kariuomenės klausimas ir neaišku, kaip ji bus finansuojama.

Tas skaičius, kad Lietuvos išsivystymo lygis jau viršija 75 proc. Europos vidurkio, atitinka realybę. Juk norėdama apgauti Briuselį ir ateityje gauti pinigų, nuo sausio 1 d. padalino šalį į Vilniaus ir Šiaurės Vakarų regionus. Vilniaus regionas jau viršija Europos vidurkį pagal vartojimo lygį, čia yra 109 proc. Šiaurės Vakarų regione yra maždaug 70 proc. Tikimasi, kad šis regionas dar kažką gaus. Taip mes bandome gudrauti.

Girdžiu nuostabą, kad negi mes jau iš tiesų taip gerai gyvename? Tačiau ar teko būti Rumunijoje, Bulgarijoje? Galų gale – Prancūzijos kaimuose, miesteliuose? Manote, kad žmonės ten daug geriau gyvena? Beje, pati svarbiausia lietuvių emigracijos priežastis yra ta, kad jie absoliučiai klaidingai įsivaizduoja Vakarų Europą. Važiuoja paskui savo iliuziją, nusvyla, bet ne visi sugeba grįžti.

Kuo daugiau į Europos Sąjungą įstoja šalių, tuo labiau krenta vidutinis gyvenimo lygis. Dar neįstojo serbai, albanai, bosniai. Jie gyvena skurdžiau nei mes. Kai jie visi įstos, dar labiau kris pragyvenimo lygis. Be to, mes painiojame pajamas ir vartojimo lygį. Pajamų lygis pas mus labai mažas, palyginti su kai kuriomis Europos šalimis. Tačiau jei pažiūrėsime į vartojimo lygį, yra kitaip. Pavyzdžiui, atlyginimai ir pensijos Lietuvoje gerokai mažesni nei Estijoje, bet vartojimo lygis pas mus gerokai didesnis. Nemaža dalis Lietuvoje išleidžiamų pinigų nepatenka į statistiką. Tai yra šešėlinė ekonomika, kontrabanda, mūsų emigrantų atsiunčiami pinigai. Lyginti reikia ne pagal pajamas, o pagal vartojimą. Mačiau lentelę, kad pagal vartojimo lygį mes tik 30 proc. atsiliekame nuo Vokietijos. Nors pagal atlyginimus skiriamės žvėriškai.

respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.