Signatarui Lionginui Šepečiui atminti

buvo vienas iš nedaugelio, kuris būdamas valdžioje neprarado žmogiško individualumo ir unikalios inteligencijos.

2013 m. birželio 3 d. kalbėjosi su Lionginu Šepečiu radijo laidoje 5 NAKTIGONĖS SU ROLANDU PAULAUSKU „Sąjūdžiui 25 – svajos ir tikrovė“.

Praėjus ketvirčiui amžiaus nuo Nepriklausomybės atgavimo, jau galima daryti apibendrintas išvadas apie mūsų laimėjimus ir pralaimėjimus, apie klaidas, kurių galėjome išvengti. Be to, mes šiandien esame Europos Sąjungoje. Todėl darydami panašias klaidas, kaip anuomet – mes vėl gausime panašų rezultatą, kaip ir tąkart. Pirmas Lietuvoje, kuriantis Sąjūdžiui, buvo Lionginas Šepetys. Jis užėmė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigas, buvo faktinis aukščiausias valstybės vadovas, dabartinės prezidento pareigybės atitikmuo. Perestrojka (lietuviškai Sąjūdis) buvusioje prasidėjo nuo Pavolgio Vokiečių Autonominės Respublikos, Estijos ir Latvijos Respublikų. buvo ketvirta.

1987 metų rudenį pati valdžia sukėlė isteriją – reikalavo, kad žmonės budėtų įmonėse, buvo organizuojami valdžios palaikymo mitingai įvairiose vietose. O praėjus vos trims mėnesiams,1988 m. valdžia jau nesuvaldo situacijos ir įsikuria Sąjūdis. Kas atsitiko? pasakoja, kad isteriją sukėlė iš Maskvos atvykęs antrasis Partijos sekretorius Mitkinas su buvusiu užsienio reikalų ministru Gromyka. Kelis mėnesius vyko visuomenės demokratizavimo procesai, juos dosniai finansuojant valstybinių (kitokių ir nebuvo) įmonių pinigais. 1988 m. vasario mėnesį Vingio parke įvyko didžiulis mitingas, kurį vesti turėjo rašytojas Vytautas Petkevičius. Tačiau vietoje jo, mitingą vesti buvo leista naujai gimstančiam Sąjūdžio lyderiui Vytautui Landsbergiui.

Visa laida 5 NAKTIGONĖS SU ROLANDU PAULAUSKU „Sąjūdžiui 25 -svajos ir tikrovė“čia:

https://www.youtube.com/watch?v=SAvNg…

Laidos tęsinys apie Konstituciją:

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.