Natūralu, kad tų ginčų su Anglija bus

antradienį dar kartą pareiškė, kad nesiderės su Didžiąja Britanija dėl būsimos partnerystės, kol nebus suderėta dėl išstojimo iš Bendrijos sąlygų. Artimiausias „Brexit“ derybų ratas numatytas rugpjūčio 28 d.

Natūralu, kad tų ginčų su Anglija busRolandas Paulauskas, signataras:

– Anglija skiriasi su ir natūralu, kad po tiek bendro gyvenimo metų yra daug bendrų reikalų, kuriuos reikia išspręsti. Vienas iš jų – kaip bus elgiamasi su Anglijoje gyvenančiais ES piliečiais, kokios bus jų teisės. Kitas – kaip bus vertinami įnašai į bendrą ES biudžetą, daryti per daugelį metų, kitaip sakant, finansinis balansas, nes Anglija įnešdavo nemažą sumą pinigų, nors ji ir turėjo vadinamąją anglišką išlygą.

Svarbiausias klausimas, aišku, – prekybos reikalas. Tiek muitai, tiek tai, kaip bus ta prekyba vykdoma. Europos ekonominė erdvė reguliuoja ekonominius procesus ES, bet per daugelį metų susikaupė gausybė tokių mišrių reikalų, kur ES, kaip politinis darinys, kišosi ir į tuos ekonominius procesus. Dabar juos reikia atriboti.

Tad natūralu, kad tų ginčų bus, kiekviena pusė temps ant savo kurpalio. Tačiau manau, kad šiuos dalykus jie išspręs. Bet štai kaip jie išspręs ekonomines problemas, kurios yra bendros tiek ES, tiek Anglijai, aš nežinau. Turiu omeny tą begalybę skolų – tiek valstybinių, tiek juridinių ir fizinių asmenų, tą gyvenimą ne pagal galimybes, nes tiek ES, tiek Anglija taip gyvena. Čia jau – kito lygio problemos.

Derybos užtruks. Juo labiau kad ir Anglijos viduje yra kišami pagaliai į tą derybų procesą – pralaimėjusi pusė vis dar nepraranda vilties apskritai sustabdyti šį skyrybų procesą. Tačiau manau, kad galiausiai Anglija pasitrauks iš ES, ir ji nebus paskutinė pasitraukusi šalis. O neišvengiamai turės keistis, nes tai – nenatūralus darinys, vienijantis per daug skirtingas šalis, turinčias per daug skirtingus interesus.

 

respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.