Dž.Komis prieš pat rinkimus labai blaškėsi

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) atleido Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių Džeimsą Komį (James Comey) dėl tyrimo, susijusio su buvusios valstybės sekretorės Hilari Klinton (Hillary Clinton) elektroniniais laiškais.

RP_5Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Ponas Dž.Komis prieš pat rinkimus labai blaškėsi – tai pradėjo tyrimą prieš H.Klinton, tai vėl jį nutraukė… Galima sakyti, jis neišlaikė vienos politinės linijos, nežinodamas, prie ko labiau prisišlieti, elgėsi prieštaringai, tarsi bandė vykdyti ir vienų, ir kitų nurodymus nesuprasdamas, kurių labiau reikėtų klausyti… Bet dar įdomiau, kad jį galima laikyti ir kažkiek nusipelniusiu D.Trampui, nes būtent jis tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėjo, kad D. būtų išrinktas.

Kita vertus, tai galima vertinti ir kaip D.Trampo pozicijų stiprėjimą, nes jeigu jau jis turi galimybių „nuimti“ tokio rango pareigūną, vadinasi, jis jaučiasi pakankamai stiprus ir turi palaikymą. Prieš mėnesį du, matant, kaip su pačiu D.Trampu buvo elgiamasi, mes dar svarstėme, ar jis ilgai temps… Dabar jis ryžtasi tokiam žingsniui, vadinasi, turi jėgos ir gali realizuoti tokius sumanymus. Juk tai buvo D.Trampo asmeninis sprendimas, o ne Kongreso. Nes kitus pareigūnus jis pašalino spaudžiamas aplinkos, atsisakė savo paskirtų žmonių ir tai buvo aiškūs jo silpnumo požymiai. Aš dar nedrįsčiau sakyti, kad matome visiškai savarankiškai veikiantį prezidentą – sunku, žinoma, perprasti visus JAV vidaus politikos užkulisius ir ten veikiančias jėgas.

Plačiau žiūrint, dabartinė D.Trampo administracija rodo labai prieštaringus ženklus daugelyje sričių. Pavyzdžiui, D.Trampo administracija paprašė, kad savo kalbas Jungtinėse Tautose atstovė pateiktų derinti su Baltųjų rūmų pozicija. Nes ji buvo supratusi, kad jai duotos laisvos rankos, tą sakė ir savo interviu, bet štai tokia laisve spėjo pasinaudoti vos porą savaičių… Vadinasi, galima daryti išvadą, kad ji peržengė savo laisvės suvokimo ribas ir iki galo tai nebuvo aptarta su D.Trampo administracija. Signalai prieštaringi ir akivaizdu, kad savo administraciją jis gana sunkiai tebeformuoja.

Imkime kad ir Šiaurės Korėjos reikalą – užsimojo kilogramui, o smūgis kol kas buvo vos keli gramai… Matyt, jis suprato, kad vien kojos treptelėjimu Šiaurės Korėjos neišgąsdins ir teks imtis rimtesnių žingsnių, bet tada neaišku, kokios bus pasekmės. Bet aš nemanau, kad sustojo ten ilgam, nes Jungtinių Valstijų geopolitiniai interesai reikalauja konflikto tame regione. Ir tas konfliktas, vienoks ar kitoks, tikrai bus.

respublika.lt

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.