Kiekvieno iš mūsų galvoje yra susikurtas pasaulio matymas.

Buvęs Donaldo Trampo (Donald Trump) patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Maiklas Flinas (Michael Flynn) yra pasiruošęs liudyti apie tariamus prezidento aplinkos kontaktus su Rusijos vyriausybe. Tačiau jis reikalauja suteikti jam teisinę neliečiamybę.

rpRolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

pokario laikais yra buvusi vadinamoji makartizmo epocha. Tuomet Amerikoje taip pat vyko vidinė politinė kova ir ta proga gaudomi „vidaus priešai“ – bet kas, įtariamas simpatijomis komunistinei ideologijai, sulaukdavo įvairių represijų. O tai buvo suvokiama labai plačiai. Pavyzdžiui, į „priešų“ sąrašus tuomet pakliuvo net Čarlis Čaplinas (Charlie Chaplin) ir turėjo bėgti iš šalies. Iki kokios isterijos buvo prieita… Beje, tas pats vyksta ir dabar Lietuvoje. Kai daugeliui žmonių tiesiog trūksta žinių ar smegenų potencialų, tuomet lengva paversti pasaulį juodu ir baltu, supaprastintu, o šiame dvipoliame pasaulyje nelieka vietos jokiai kitai spalvai…

Šiuo atveju JAV, jeigu pavyktų D.Trampui galutinai priklijuoti prorusiško veikėjo etiketę, iškart iškiltų klausimas, kad jis negali būti prezidentu, tuomet apkalta. O kol kas padaryti „impičmentą“ D.Trampui nėra jokio preteksto. Tuo metu globalistų ir valstybininkų pirmiausia vyksta žmonių galvose, tas konfliktas tarp svajoklių ir realistų vyksta visų šalių visuomenėse. Tas pats vyksta Rusijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje – visur. Tie visi svajokliai dabar džiaugiasi, kad realistai nelaimėjo Olandijoje, tačiau jie kažkodėl nepastebi, kad ten pirmą kartą dalyvavo grynai musulmoniška partija, kuri gavo 3 vietas parlamente. Ir tie svajokliai net nekelia sau klausimo, o kas bus Europoje po 10-15 metų. Tačiau realistai tokius klausimus kelia, kaip, beje, ir D.Trampas. Iš čia ir tas konfliktas.

Kiekvieno iš mūsų galvoje yra susikurtas pasaulio matymas. Iš esmės mes visi kariaujame savo galvose. Man, pavyzdžiui, atrodo, kad realistai yra teisūs. Paimkime kad ir tą pačią imigrantų problemą tiek JAV, tiek Europoje. Jeigu niekas nesikeis, tai po 10-15 metų nebus nei Belgijos, nei Prancūzijos, nei Olandijos tokia forma kaip šiandien. Ir aš negaliu suprasti, ko tuomet tikisi svajokliai. Jie vis tiek atkakliai bruka visiems savo pasaulio matymą, tačiau juk kentėsime nuo to visi kartu. Visa tai užkoduota žmogaus psichologijoje. Antai išėjo kelios knygos – psichologinių tyrimų rezultatai. Psichologai tik patvirtino tai, ką mes ir taip žinome: 85 proc. jų tirtų žmonių labai sunkiai keičia savo susiformuotą nuomonę, nesvarbu, kad faktai tai nuomonei visiškai prieštarauja. Dėl to tie svajokliai ir susikūrė pasaulio modelį, jo nekeičia, nors absoliučiai viskas prieštarauja šioms vizijoms.

Ir štai grįžkime prie D.Trampo. Kadangi visi tie ir svajokliai negali pripažinti, kad jų pasaulio matymas yra klaidingas, tai prezidentas tapo svarbiausiu jų taikiniu. Visi tie liberalai, kurie aiškina „būkime tolerantiški“, visiškai netoleruoja kitos nuomonės, jie yra tikrų tikriausi totalitaristai. Jie absoliučiai nepriima kito pasaulio matymo ir net nepajėgia pamatyti pačių savo klaidų. Todėl jie ieško priešo, nes jiems į galvą neateina mintis, kad gali tiesiog kitaip matyti ir suvokti pasaulį. Jeigu jis mato ne taip kaip jie, vadinasi, jį kažkas būtinai nupirko, kažkas jam daro įtaką ir kažkam jis dirba. Nes ta publika iš principo neprileidžia tokios galimybės, kad būtent jie ir yra neteisūs. Todėl ir toliau bus ieškoma D.Trampo sąsajų su rusais ir kuriama apkaltos situacija.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.