Amerika smogė Sirijai. Kas po to laukia mūsų?

Jungtinėms Valstijos įvykdžius raketų smūgį prieš Sirijos armijos bazę, iš kurios, kaip įtariama, šią savaitę pakilo lėktuvai su cheminiu ginklu, kilo įtampa tarp ir Rusijos dėl JAV karinio vaidmens Sirijoje.

rp3Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Kai kalbama apie „neginčijamus įrodymus“, tai visuomet reikia prisiminti, kiek tokių „įrodymų“ jau yra buvę… Mes girdėjome ir apie garsųjį Kolino Pauelo (Colin Powell) mėgintuvėlį, kai ieškojo masinio naikinimo ginklo Irake, ir kitų panašių atvejų. Žinome, kad tuometinis britų premjeras Tonis Bleras (Tony Blair) net atsiprašė, kad anglai suklydo, dalyvaudami tame konflikte…

Mes dabar nesame Sirijoje ir nesame kažkokie cheminio ginklo specialistai, bet pažvelkime į šį reikalą vadovaudamiesi elementaria logika. Pirmiausia Bašaras al Asadas (Bashar al-Assad) arti pergalės, visa karo eiga eina jo naudai, šitie islamistai stumiami iš savo pozicijų į vis mažesnę erdvę. Patys amerikiečiai kartu su savo Vakarų sąjungininkais jau praėjusią savaitę pasakė, kad B.al Asadas gali ir likti poste, nors prieš tai visą laiką sakydavo, kad jis turi pasitraukti. Tai dabar iškelkime sau klausimą: jeigu jis nenaudojo cheminio ginklo tada, kai jam buvo labai blogai, kodėl jis turėjo jį panaudoti dabar, kai, vykstant karui, įvyko aiškus persilaužimas jo naudai? Juk jis puikiai suvokia, kuo tai gali baigtis.

Jeigu tikėtume amerikiečių versija, tuomet reikia B.al Asadą laikyti visišku kvailiu ir absoliučiai neadekvačiu veikėju. O juk to niekas negali pasakyti, nes jis kaip tik įrodė, kad yra sugebantis suvaldyti situaciją. Niekas juk nesitikėjo, kad jis apskritai atsilaikys šioje kovoje. Nes krito ir Libija, ir Irakas, kuriems vadovavo kur kas karingesni vadovai.

Prisiminkime, 2013 m. buvo situacija, kai amerikiečiai ruošėsi bombarduoti Siriją, ir B.al Asadas atidavė cheminį ginklą prižiūrint tarptautinei bendruomenei, įsileido įvairias inspekcijas ir t.t. O dabar – ir vėl cheminė ataka… Aš linkęs patikėti ta versija, kad kaip tik islamistai turi rimčiausią motyvą panaudoti tokį ginklą. Nes jiems jau nėra kur dėtis ir vienintelė viltis – kažkaip į karą įtraukti didžiąsias pasaulio galybes, nes priešingu atveju jie tą karą visiškai pralaimi. Maža to, jie tą cheminį ginklą buvo panaudoję ne vieną kartą, vadinasi, jie turi tokių galimybių. Todėl, matyt, iš tikrųjų yra taip, kaip sakė Sirija, – jie bombardavo jų sandėlius, o ten buvo laikomas cheminis ginklas…

Bet yra dar vienas labai pavojingas dalykas. Amerikos prezidentas yra tokioje padėtyje, kad jam reikia įtikti savo daliai visuomenės, visai politinei aplinkai, ypač tai, kuri rengia jam apkaltą. Čia labai panaši situacija į tą, kai kitados Klintonas susidėjo su savo Monika, ir kad nukreiptų visą dėmesį, labai lengvai pasirašė dėl Jugoslavijos bombardavimo. Todėl aš bijau, kad D.Trampas, priverstas aplinkybių, sugalvos ir toliau bombarduoti Siriją. Tik yra esminis skirtumas – Sirijoje šiandien yra Rusijos pajėgos. Jeigu amerikiečiai ryšis bombardavimui, niekas nežino, ką darys Rusija. O jeigu ji atsakys, stos aktyviai Sirijos pusėje, tuomet trečiasis pasaulinis…

 

respublika.lt

One thought on “Amerika smogė Sirijai. Kas po to laukia mūsų?

 • 2017/04/09 at 01:22
  Permalink

  Noreciau pataisyti kai ka: 2013m kai obama pradejo svaigti apie raudonas linija jau niekam nebuvo idomu, ka Assadas nori isileisti ir, kad jis pasiruoses atiduoti savo chemines atsargas. Putinas pasinaudojes savo "svoriu" istrauke Assada: sutarpininkavo su JTO del chemijos sunaikinimo ir atidavimo jav laivams ir atvare kelis rusu laivus prie Sirijos krantu kad NATO nesijaustu dideli seimininkai. Ir aisku jau kitais metais t.y. patys islamistai pasimove susisprogdindami save su tom dujom ir dar prisifilmuodami video kaip irodyma. Bet aisku zmoniu atmintis yra trumpesne uz uodo ir 2013m visi jau pamirse.
  2017m turim lygiai tokia pacia istorija ir vel ta pati isterija. Skirtingos aplinkybes tokios, kad neoconams kurie planavo Assada pasalinti lb greitai ir neskausmingai vis mazeja laiko atsargos zaidimams, o dar viena, kad atrodo Trumpas is pradziu buves pries deep state dabar atrodo jau kaip ju lele ir greiciausiai darys viska kas bus pasakyta.
  Del rusu. Rusija yra prastoj situacijoj (ir ekonominej ir geopolitinej)ir jie tikrai nesivels i konflikta. Jei neoconai eis toliau i Sirija bus aisku daug nieko vertu JTO rezoliuciju ir paverkslenimu.
  Laikas tikriausiai atejo Kinijai uzimti svaresne pozicija ir tarti savo zodi. Vis delto jie laiko didziule dali vakaru finansines sistemos savo rankose.
  Jeigu kinai aiskiai nedeklaruos Sirijos palaikymo bijau kad rusams teks aukoti Assada del savo islikimo. Arba teks aukoti Kinija kaip savo partneri (kas yra mazai tiketina).

  Atsakyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.