Kam reikalingi nacionaliniai parlamentai?

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Jei nepakeis savo politikos kurso ir nesutiks laikytis Briuselio teisės viršenybės principo, gali įšaldyti jos balsavimo teisę, pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas Jurkis Katainenas ir nuskubėjo į Varšuvą pranešti šios naujienos. Vakar ten pat nuvyko ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pasirengusi pamokyti „demokratijos“ nesuprantančius lenkus.

Kam reikalingi nacionaliniai parlamentai?Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Gali kilti klausimas: o kam išvis reikalingi nacionaliniai parlamentai, jeigu viską reguliuoja teisės aktai? Bet juk ir Lietuvoje egzistuoja savivaldybių tarybos… Šitas Briuselio komisaro vizitas į Lenkiją ir jo išsakomos pretenzijos tik dar kartą įrodo, ką tokie žmonės kaip aš kartoja nuo pat stojimo į tą Sąjungą pradžios, – prašau, stokime ir gyvenkime toje Sąjungoje, bet supraskime, kad mes Europos mastu tokiu atveju tampame savivaldybe. O savivaldybė juk turi savo seimelį, sprendžia ūkinius klausimus, kada kokią gatvę pašluoti, kokią mokyklą uždaryti ir net mokesčius gali nusistatyti tam tikrose ribose…

galioja tokios taisyklės, ir aš visada sakiau, kad čia trečio kelio nėra ir būti negali. Arba ES privers visus būti tokiomis paklusniomis savivaldybėmis, arba ES likviduosis. Ir štai dabar matome tokį procesą: keletą metų tos narės klausė Briuselio, tačiau pamatė, kad reikalai blogėja, daugėja įvairiausių perbėgėlių ir migrantų, turime finansinę krizę, gyvenimo lygio kritimą, begalinį skolų augimą. Metai iš metų niekas į gera nesikeičia, o viskas tik blogėja, todėl savivaldybės nustojo klausyti, ką joms aiškina „centras“. Maža to, savivaldybės prisiminė, kad turi savo istorijas, kad yra valstybingumo tradicijos, kad jos turi nacionalinius bei savo tautų interesus. Tai štai eina to judėjimo farvateryje.

Paskutinis pavyzdys: ką tik Moldavijos prezidentas susitiko su vienu iš aukščiausių vadų Donaldu Tusku. Ir štai Moldavijos prezidentas jam sako: atleisk, bet mes turbūt nutrauksime šitą asociacijos sutartį su jumis, nes jau keleri metai, kai tą sutartį pasirašėme, bet gyvenimas pas mus nepagerėjo, o tik pablogėjo… Ir ką tas D.Tuskas jam gali pasakyti? Siūlys dar neskubėti, pagalvoti, kartu spręsti problemas, priimti pabėgėlius, pasidalinti skolos naštą… Štai ir pas mus žmonės dabar išgyvena, kad viskas masiškai brangsta ir dar toliau brangs. Dėsto tai per visus kanalus, bet svarbiausios brangimo priežasties nepasako – kad Europa spausdina pinigus beprotiškais kiekiais, po 80 milijardų eurų per mėnesį. Ar kas nors iš mūsų tų ekonomistų-finansininkų ir kitų užsienio bankų „ekspertų“ nurodė šitą svarbiausią brangimo priežastį? Jeigu tu kiekvieną mėnesį spausdini po 80 milijardų tuščių, niekuo nepadengtų pinigų, tai belieka tik stebėtis, kad dar pernelyg mažai viskas brangsta…


Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“

Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/kam_reikalingi_nacionaliniai_parlamentai/


Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.