Ko bijo Europos „politinis elitas“?

Ričardas ČEKUTIS, [email protected]

Užvakar centro dešiniųjų opozicija Prancūzijoje, vadovaujama Respublikonų partijos, pirminiuose rinkimuose rinko kandidatą, kuris atstovaus šiai politinei jėgai 2017 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.Apie naujausias tendencijas rinkimuose kalbėjosi su Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru, politikos apžvalgininku Rolandu Paulausku.

– Po prezidento rinkimų kyla panika ir dėl Prancūzijos prezidento rinkimų, nes daugelis panikuotojų tarsi nujaučia ten Marinos Pen pergalę. Piešiami niūriausi scenarijai, tačiau kas gali nutikti iš tikrųjų? Žlugs valstybė ir „demokratija“?

Ko bijo Europos „politinis elitas“?– Pirmiausia pažvelkime, kur ta panika kyla. Juk vieni džiaugsis, o kiti labai bijo jos pergalės. Tas pats buvo ir JAV. Tik skirtumas tas, kad amerikiečių atveju jie patys patikėjo savo pasaka, nes ten visi pūtė vieną antitrampišką dūdą, visa spauda buvo prieš Donaldą Trampą (Donald Trump) ir patys save įtikino, kad už jį niekas nebalsuos. Po to paaiškėjo, kad jie gyveno savo susikurtame pasaulyje. O kokie amerikiečiai balsavo už D.Trampą? Daugiausia balsavo baltieji, subrendę amerikiečiai, kurie palaiko tradicines vertybes. Iš esmės tai yra pasirinkimas tarp kosmopolitizmo ir tautiško požiūrio į savo visuomenę, tarp valstybių suvereniteto ir globalizmo. Šitaip reikia žiūrėti ir į Prancūzijos rinkimus: tie, kurie šiandien gyvena veikiami globalios ideologijos, nėra prisirišę prie savo darbo vietos, prie savo tautos ar valstybės, tai tarp jų ir kyla panika… Beje, M. Pen buvo pirmoji, kuri pasveikino D.Trampą su pergalę, nes ji buvo pirma, kuriai jis telefoną pakėlė…

– O tuo metu mūsų „elitas“ su ašaromis akyse dūsavo, kad „laimėjo ne tie“…

– Žinoma, ką jie dar gali dūsauti… Toliau – D. susitiko su Naidželu Faradžu (Nigel Farage), kuris išvedė Britaniją iš ES. Taigi, tie asmenys, kurie pasisakė už Hilari Klinton (Hillary Clinton) reprezentuojamas pažiūras, šiandien visoje Europoje yra apimti panikos, nes M. Pen Europoje taip pat ne vieniša. Štai netrukus bus Austrijoje, kur pagal apklausas turėtų laimėti „euroskeptikas“, kuris rinkimus jau faktiškai buvo laimėjęs, bet jį apgavo tie „demokratai“… O jis norėtų, kad būtų suvereni valstybė, kad ji apskritai išliktų Europoje, o visi tie, kurie aiškina, kad „laimėjo ne tie“, bijo ir jo pergalės. Tas pats vyksta Italijoje, Olandijoje, o ir tie, kurie Anglijoje balsavo už „Brexit“, taip pat niekur nedingo.

– Na, dėl M. Pen šitie euroentuziastai bijo, nes ji ketina inicijuoti referendumus dėl išstojimo iš ES, iš NATO, nepriimti migrantų ir t.t. Bet jeigu visa tai yra didžiulis gėris, tai kodėl reikia bijoti tautos sprendimo? Juk žmonės patys žino, ko jiems reikia.

– Prisiminkime, kokie yra jos pagrindiniai 5 šūkiai. Jeigu ji laimi prezidento rinkimus, tai inicijuoja referendumus dėl Prancūzijos pasitraukimo iš NATO, iš ES, iš euro zonos, užkerta kelius ekonominiams migrantams ir stengsis grąžinti gamybą atgal į Prancūziją. Beje, tai labai panašu į D.Trampo teiginius – jis už tai, kad nepatektų į JAV, kad gamyba grįžtų ir t.t., dėl to bus įvesti Kinijai ir Meksikai. Nes kaip tu grąžinsi gamybą? Juk turi apsimokėti kažką gaminti, o kol vyksta pigios prekės iš Kinijos, tai to nepadarysi. Vadinasi, reikia grąžinti muitus. Tai yra visiškai kitas pasaulis, negu buvo iki tol. Ji nepasakė, kad visa tai uždraus, o rengs referendumus. Tai tegul žmonės ir sprendžia. Gal tuomet ir rinkimų nereikia, jeigu tie euroentuziastai bijo pralaimėti… Štai iš kur tie panikos balsai. Juos skleidžia tie, kurie nori gyventi po senovei. Pasaulis yra pasidalijęs, tas pats vyksta ir Lietuvoje. Žmonės skyla į dvi grupes – vieni yra kosmopolitai-globalistai, o kiti yra tautininkai ir savo suverenių valstybių šalininkai. Ir ta takoskyra eina per visą Vakarų civilizaciją. Aš drįsčiau teigti, kad tų, kurie pasisako už tradicines vertybes ir savo šalių valstybingumą, daugėja. Todėl kosmopolitai pradeda nervintis, nes jie kol kas dominuoja žiniasklaidoje. Jeigu ne „Respublikos“ leidiniai, tai Lietuvoje apskritai nerastume objektyvios, nekosmopolitinės, neliberalios spaudos. Visi pučia į vieną dūdą, pradedant valstybiniu radiju ir televizija…

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/ko_bijo_europos_politinis_elitas

 

Save

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.