Signataro R. Paulausko nuomonė apie LR Seimo rinkimų įstatymą

Visuomenėje kilus diskusijai, ar LR Seimo rinkimų įstatymas neprieštarauja LR Konstitucijai, signataras išsakė savo nuomonę šiuo klausimu.

Siūlymai keisti rinkimų įstatymą naikinant partinius sąrašus ir renkant tik asmenybes kyla iš valstybės politinės struktūros neišmanymo. Rinkimų įstatymas sukurtas taip, kad Seime savo atstovus proporcingai turėtų visų pažiūrų žmonės, gyvenantys Lietuvoje. Panaikinus partinius sąrašus, šitos galimybės neliks ir didelės rinkėjų dalies pažiūros Seime bus neatstovaujamos. Puikus tam pavyzdys yra Prancūzija, kur rinkimų sistema buvo pakeista į mažoritarinę, kad į šalies parlamentą nepatektų Pen partijos atstovai, kurie šalyje turi milijonus rėmėjų. Tuo tarpu Europos parlamente, į kurį renkama pagal tokią pat sistemą, kaip ir Lietuvoje, Le Pen partija turi savo žmonių.

Tas pats yra ir su siūlymu sukurti deputato atšaukimo mechanizmą. Jį įgyvendinus, deputatas praras galimybę laisvai reikšti savo poziciją ir tiesiog bijos ką nors daryti. Jei rinkėjams netinka deputato veikla, tai kituose rinkimuose jie už jį gali nebalsuoti. Tuo ir pasireiškia Seimo nario politinė atsakomybė.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.