Pabėgėliai įsitikinę, kad ES yra pieno upės ir kisieliaus krantai

Edita SIAVRIS, [email protected]

Italija susirūpinusi, kad į Europą greit gali patekti keli tūkstančiai „Islamo valstybės“ kovotojų. Atsakingos šalies institucijos akcentuoja, jog būtinos dar didesnės saugumo užtikrinimo priemonės.

Pabėgėliai įsitikinę, kad ES yra pieno upės ir kisieliaus krantaiRolandas PAULAUSKAS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

– Kodėl pabėgėliams prastos net Švedijos siūlomos sąlygos? Juk jie bėga nuo karo.

– Nelabai pykime ant atvykusių iš tolimesnių šalių pabėgėlių, kurie Švedijoje negavo to, ko tikėjosi, nes mes šiaip jau nelabai nuo jų skiriamės. Žinoma, dauguma pabėgėlių yra ekonominiai pabėgėliai, einantys paskui savo tam tikrą svajonę, jie įsitikinę, kad yra pieno upės ir kisieliaus krantai. yra lygiai tokie patys kaip mes, nes mūsų šalies „pabėgėliai“ irgi ekonominiai.

Beje, pas mus dar nebloga situacija, nes jeigu pabėgėlių viltys būtų sudėtos į Baltijos valstybes, šiandien jau gyventume pragare kartu su visais atbėgėliais. Kalbant rimtai, čia yra žmogaus gebėjimo susigaudyti pasaulyje klausimas. Mes ir iš tolimesnių šalių labai sunkiai susigaudome, kur esame, ko norime ir kaip viskas sutvarkyta. Todėl ir prisikuriama visokių iliuzijų ir paskui tas iliuzijas bėgama.

Tikrųjų karo pabėgėlių visame sraute yra labai nedaug. Natūralu, kad anksčiau ar vėliau susiduri su realybe ir supranti, kad buvai susikūręs tai, ko realiai būti negali. Taigi yra lygiai tokie patys žmonės, jie nori gyventi geriau, nei galima, jie tikisi, kad kažkur pasaulis yra geresnis nei jų šalyje, kad kažkur yra geresni žmonės, nėra korupcijos, nėra blogų darbdavių. Pasaulis daugmaž panašus, o gyvenimo kokybė priklauso nuo visuomenės gebėjimo, švelniai tariant, uždirbti kitų sąskaita.

– Tačiau tą geresnio gyvenimo svajonę kažkas paskleidė.

– Taip, už tikėjimo įvairiausiomis pasakomis stovi labai gudrūs žmogeliai, tas pats Džordžas Sorošas (George Soros), kurio kaip tik „nulaužtas“ paštas ir paskleisti dokumentai, o iš jų aiškiai matyti, kad kišasi į kiekvienos šalies gyvenimą, jo fondai turi labai konkrečius tikslus, tačiau neturi nieko bendra su Europos valstybių ir tautų interesais. Sorošo fondai veikia ir Lietuvoje, ir Lietuvoje pilna Sorošo žmonių, kurie gauna iš jo pinigus ir dirba prieš lietuvių tautos interesus. Be abejo, visada atsiras tokių, kurie iš žmonių kvailumo darys savo biznį ir kurs savo planus. Žvelgiant stambiu mastu, visas pabėgėlių srautas į Europą yra senų senovėje suprojektuotas, dar prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo ideologų, kurie visa tai pagrindė, – tai garsusis grafas Kalergis, yra jo knygos.

Atskirų Europos šalių bandymai sustabdyti pabėgėlių srautą mažai ką domina; tarp kitko, kaip tik Korsikoje įvyko didžiulės muštynės su migrantais, matome, kad kasdien daugėja incidentų, bet niekas nieko nesiruošia daryti, nes planas toks. Žinoma, galima sakyti, kad tai nesąmonė ir jokio grafo Kalergio nebuvo, kad nebuvo knygos „Praktinis idealizmas“, tačiau yra ir jo vardo premija yra, ant Europos monetų jo veidas yra ir visi jo jubiliejai mastu yra švenčiami. O Kalergis kaip tik ir pagrindė būtinybę sumaišyti Europos gyventojus, kad nebūtų tautų, nebūtų valstybių ir būtų sukurtas didžiulis regionas „naujų“ gyventojų.

– Vokietijos politikai sako, kad integruosis, o visuomenė mato pabėgėlių vykdomus nusikaltimus, tai žmonės tiki politikų kalbomis?

– Pirmiausia Vokietijos yra dvi: tarp rytų vokiečių ir vakarų vokiečių net praėjus 30 metų abipusis priešiškumas tik sustiprėjo. Pavyzdžiui, Rytų Vokietijoje nusiteikimas prieš migrantus yra labai didelis, Vakarų Vokietijoje – jo beveik nėra. Taip kad Vokietijos vieningos nėra. Vakarų vokiečiai turėtų „užlipti sau ant giesmės“, nes šie žmonės gyvena įsivaizduodami, kad jie viską daro teisingiausiai, kad jų yra pati geriausia. Multikultūralizmas kažkada buvo paskelbtas kaip ideologinė matrica; dabar jiems tektų pripažinti, kad jie buvo neteisūs, kad viską neteisingai darė, visai nesiintegruoja ir niekada nesiintegruos bei sukels didžiules problemas. Tačiau ar daug sutikote žmonių, kurie sugeba pripažinti savo klaidas?

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/pabegeliai_isitikine_kad_es_yra_pieno_upes_ir_kisieliaus_krantai/

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.