Kas stovi už apkaltos Brazilijos prezidentei?

Aida VALINSKIENĖ, [email protected],

Praėjus keturioms dienoms nuo olimpiados uždarymo ceremonijos, rugpjūčio 25-ąją, Brazilijoje turėtų būti atversta nuo pareigų nušalintos prezidentės Dilmos Rusef (Dilma Rousseff) apkaltos byla. Planuojama, kad ji bus nagrinėjama penkias dienas, o procesą vainikuos sprendžiamasis balsavimas.

Kas stovi už apkaltos Brazilijos prezidentei?Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

D.Rusef kaltinama ne taip paskirsčiusi biudžeto pinigus. Tačiau, kaip rašo spauda, Brazilijoje tai įprasta praktika, taip buvo daroma ir kitais atvejais. Asmeniškai ji jokios naudos iš to neturėjo. Ir net esmė yra ne ta. Esmė – geopolitinis konfliktas, kuris vyksta globaliu lygiu. yra viena iš BRICS šalių. O BRICS šalys yra tas frontas, kuris veikia prieš Jungtinių Amerikos Valstijų dominavimą pasaulyje. Tad natūralu, kad stengiamasi po vieną tas valstybes „išmušinėti“. Kitaip sakant, vyksta konkurencinė kova dėl įtakos pasaulyje.

Kadangi D.Rusef remia BRICS veiklą, tikimasi, kad, atėjus į valdžią proamerikoniškoms jėgoms, būtų pašalinta iš BRICS grupės, kaip dėl savo antiamerikoniškų pozicijų buvo pašalintos Venesuela, Argentina, Bolivija, Peru. Beveik visa Pietų ir Lotynų Amerika nusiteikusi antiamerikoniškai, o Jungtinės Valstijos negali sau leisti tokios prabangos palikti šiuos dalykus savieigai.

Tad visi šie politiniai dalykai, apkalta – lokaliniai konfliktai, kurie slepia didžiulius pasaulinius interesus dėl dominavimo ateities gyvenime. Be abejo, kaip ir visur, yra politiniai nesutarimai, pozicija, opozicija, valdžia ir norintieji paimti valdžią, tačiau visa tai smulkmenos, į kurias net neįdomu gilintis. Kur kas įdomiau, kas už viso to stovi.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/kas_stovi_uz_apkaltos_brazilijos_prezidentei/

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.