Popiežius susitinka su pasaulio jaunimu

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Pietų Lenkijos Krokuvos mieste užvakar prasidėjo katalikų Pasaulio jaunimo dienos. Į tarptautinį susitikimą, kuris truks iki sekmadienio, laukiama atvykstant iki 2 mln. žmonių.

2016 m. vykstančių 31-ųjų Pasaulio jaunimo dienų Krokuvoje tema – „Palaiminti gailestingieji, nes jie sulauks gailestingumo“.

Vakar į Lenkiją atvyko popiežius Pranciškus. Katalikų bažnyčios vadovas sekmadienį aukos baigiamąsias mišias.

Po išpuolių, pastaruoju metu drebinusių kelias Europos šalis, renginio metu imtasi griežtų saugumo priemonių. Lenkų policija prieš Pasaulio jaunimo dienas sulaikė 48 metų irakietį, įtariamą planavus išpuolį. Jis lankėsi Krokuvoje ir Lodzėje. Pas vyrą rasta užrašų, iš kurių galima daryti išvadą, kad „jis planavo surengti teroro aktą Lodzėje“. Todėl renginio dienomis saugumu rūpinsis 20 tūkst. policininkų ir tūkstančiai kitų saugumo pajėgų atstovų.

Pasaulio jaunimo dienos gimė šv.popiežiaus Jono Pauliaus II iniciatyva. metais popiežius pakvietė jaunus žmones iš viso pasaulio švęsti Verbų sekmadienį Romoje, Šv.Petro aikštėje. Susitikimas sulaukė didelio pasisekimo – susirinko daugiau kaip 300 tūkst. jaunų žmonių. Daugiau nei 250 tūkst. jaunuolių atsiliepė į popiežiaus kvietimą ir atvyko į Romą 1985 m. Verbų sekmadienį. Po savaitės popiežius paskelbė Pasaulio jaunimo dienas reguliariu renginiu.

Pasaulio jaunimo dienos švenčiamos kasmet Verbų sekmadienį, o kas treji metai rengiami didieji pasauliniai jaunimo kurioje nors pasaulio dalyje. Praeitas buvo surengtas 2013 m. vasarą Brazilijos Rio de Žaneiro mieste.

Pasaulio jaunimo dienoms ruošiasi nuo 2013-ųjų liepos, kai paskelbė kito susitikimo su jaunimu vietą. Krokuvą jis pasirinko dėl šio miesto labai stipraus ryšio su lenku, šventuoju Jonu Pauliumi II. Norinčiųjų dalyvauti šių metų susitikime su popiežiumi registravimas vyksta jau keli mėnesiai.

Organizatoriai praneša, kad tai didžiulis iššūkis Lenkijos vyriausybei. Lenkijos valdžios institucijos sudarė specialią grupę, kuri bus atsakinga už didžiausio 2016-aisiais viso pasaulio jaunimo susitikimo organizavimą. Šiai grupei vadovauja ministrė Beata Kempa iš Ministrų tarybos pirmininko kanceliarijos. Gruodžio pradžioje buvo paskirtas ir vyriausybės įgaliotinis Pasaulio jaunimo dienų organizavimo klausimams – Pavelas Majevskis (Pawel Majewski). O Užsienio reikalų ministerijoje įkurta grupė 2016-ųjų Pasaulio jaunimo dienų Krokuvoje organizavimo paramos klausimams. Šių grupių veiklą koordinuoja pagrindinis Pasaulio jaunimo dienų organizatorius – Krokuvos arkivyskupija.

Pasaulio jaunimo dienų organizatorių manymu, pagrindinėse iškilmėse Krokuvoje ir priemiesčiuose gali dalyvauti apie 2 mln. tikinčiųjų. Jaunimo dienų organizacinis komitetas palaiko nuolatinį ryšį daugiau nei su 110 visų kontinentų šalių episkopatais.

Popiežius susitinka su pasaulio jaunimu pakalbino Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarą, politikos apžvalgininką Rolandą Paulauską.

– Popiežiaus Pranciškaus pozicijos, ypač vadinamųjų pabėgėlių klausimais, gerokai skiriasi nuo Lenkijos valstybės požiūrio. Ar tie du milijonai žmonių, kurie Krokuvoje susirinko į Pasaulio jaunimo dienas, priims popiežiaus požiūrį, ypač po pastarųjų savaičių teroro aktų Europoje?

– Čia reikėtų pradėti nuo, kaip ir kodėl šitas naujasis popiežius apskritai atsirado. Tai, kad pasitraukė vokietis Jozefas Aloizas Racingeris (Joseph Alois Ratzinger), iš esmės yra beprecedentis atvejis žmonijos istorijoje – toks reiškinys tik vieną kartą yra buvęs gilioje istorijos praeityje… Nes pati popiežiaus misija arba tarnystė jokio pasitraukimo nenumato – jis yra renkamas tarnauti bei kentėti, jeigu reikia, taip, kaip ir Kristus kad kentėjo… Taigi, popiežiai net turėdami negalią ar ligų negali pasitraukti, kaip antai buvo Jono Pauliaus II atveju, turi nešti savo kryžių iki pabaigos. Todėl jeigu mes atsakytume į klausimą, kokios jėgos privertė J.A.Racingerį atsistatydinti, tuomet lengviau suprastume, ką daro tas naujasis popiežius Lenkijoje…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.