Ko Lietuvai reikėtų pasimokyti iš Slovakijos?

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Nuo vakar pusę metų Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaus Slovakija, kadenciją perėmusi iš Nyderlandų. Kadangi yra viena aktyviausių valstybių, ginančių savo interesus ir trukdančių federalizuoti Europą, klausėme eksperto, ar tai nepaskatins ir Lietuvos prisijungti prie savo interesus aktyviai ginančių šalių sąjungos.

Dėl Jungtinėje Karalystėje įvykusio referendumo sukelto netikrumo Bratislava savo pirmininkavimo prioritetus patvirtino vos dieną prieš liepos 1-ąją, tarp jų – tolesnis energetinės sąjungos ir bendros skaitmeninės rinkos kūrimas, didesnis Bendrijos įsitraukimas į tarptautinius reikalus, ES ekonominio augimo iniciatyvų skatinimas, migracijos ir prieglobsčio suteikimo sistemos reformos. Darbotvarkėje neabejotinai dominuos Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES ir vidaus saugumo klausimai.

Slovakijos pareigūnai ne kartą akcentavo, kad šalis sieks efektyvinti išorės sienų apsaugą ir pagreitinti prieglobsčio prašytojų statusą negavusių migrantų deportaciją. Griežta Slovakijos premjero Roberto Fiko (Robert Fico) pozicija dėl imigrantų ir musulmonų ne kartą sulaukė Briuselio reakcijos, ypač daug kritikos R.Fikas sulaukė dėl teiginių, kad islamui ir musulmonų imigrantams nėra vietos Slovakijoje.

Ko Lietuvai reikėtų pasimokyti iš Slovakijos?Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Višegrado šalys labiausiai priešinasi prievartinei migracijai ir po britų pasitraukimo iš faktiškai yra didžiausias Europos federalizacijos stabdys. Slovakams pradėjus pirmininkauti, protinga būtų ir Lietuvai prisijungti prie lenkų, slovakų, čekų bei vengrų ir kartu ginti savo interesus. Bet tai yra politinės valios klausimas, o kartu reikia turėti savo interesus ir tokį patį supratimą, kaip Višegrado šalys. Čekai kitados nepriėmė priešraketinės gynybos skydo, nes tam pasipriešino patys žmonės, vengrų premjeras apskritai Briuseliui yra rakštis vienoje vietoje, lenkų naujoji valdžia padarė sau reikalingas reformas, o mums juk nieko nereikia… Prisiminkime vienos populiariausių partijų kelias moteriškes, kurios su plakatais čia kvietė „pabėgėlius“. Jeigu už tokius veikėjus ir toliau bus balsuojama, tai ir turėsime atitinkamą rezultatą.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.