Ar meilė amerikiečiui yra tikra, ar iš išskaičiavimo?

Ričardas ČEKUTIS, zinios@vakarozinios.lt, 

Respublikonų kandidatas į prezidento postą Donaldas (Donald Trump) vakar pareiškė nesąs tikras, kad Rusijos agresijos atveju skubėtų į pagalbą Baltijos šalims.

, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Amerikiečiai sako, kad dar pagalvos, ar ginti Lietuvą, o štai mūsų prezidentė atsako: „O mes vis tiek jumis pasitikime.“ Pirmoji analogija, kuri man šauna į galvą, tai – įsimylėjusi mergaitė, kurios meilės objektas visiems aplinkiniams yra aiškus, išskyrus ją pačią. Sutikime, gyvenime tai gana paplitęs reiškinys, tačiau kol ji yra veikiama savo meilės jausmų, tu jai nieko neįrodysi… Bet čia tik viena pusė.

Tačiau yra ir kita pusė. Mes žinome JAV galimybes tiek pasiklausyti įvairių valstybių pareigūnų, tiek gebėjimus surinkti kompromituojančią medžiagą prieš tuos pareigūnus. Vadinasi, galime daryti prielaidą, kad reikalui esant jie tą kompromatą gali panaudoti.

Bet yra trečias dalykas. Seniausiai žinoma, kad po visų šitų revoliucijų Rytų Europoje amerikiečiai sukaupė didelę dalį buvusio elito bylų. Pavyzdžiui, prie Jelcino buvo toks vidaus reikalų ministras Bakatinas, kuris tiesiog atidavė amerikiečiams įvairiausių specialiųjų bylų archyvus. Jis tai padarė aklai pasitikėdamas amerikiečiais ir jų „“, pasakė jiems net, kur JAV ambasadoje įmontuota klausymosi įranga. O dabar kiekvienas tegul sau pagalvoja toliau: ar meilė amerikiečiui yra tikra, ar iš išskaičiavimo?

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios”

Save

One thought on “Ar meilė amerikiečiui yra tikra, ar iš išskaičiavimo?

  • 2016/08/08 at 16:30
    Permalink

    ydekit dalinimosi linkus, kad galima butu pasidalinti fbook'e, blog'uose, twit'uose

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *