Spekuliantas Dž.Sorošas jau trina rankomis

Ričardas ČEKUTIS, [email protected], 

Spekuliantas Džordžas Sorošas (George Soros) jau nuo metų pradžios kalba apie naują krizę, o šį mėnesį jis vėl grįžo prie seno savo užsiėmimo ir puolė supirkinėti auksą bei aukso kasyklų akcijas. Ką visa tai reiškia? – klausėme Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Rolando Paulausko.

Spekuliantas Dž.Sorošas jau trina rankomis– Ar gali būti, kad Dž. šįkart neblefuoja sakydamas, jog pasaulis vėl atsidūrė ant naujos krizės slenksčio? Jeigu tai tiesa, tai kokie šios naujos krizės požymiai?

– Kalbant juokais galima pasakyti, kad Dž. pagaliau išgirdo, ką mes „Respublikos“ leidiniuose kalbame ne vienus metus… Krizės pagrindinis požymis yra tas, kad visa Vakarų civilizacija, tiek JAV, tiek ES, tiek ir Lietuva, gyvena ne pagal išgales. Tai reiškia, kad išleidžia daugiau, negu uždirba, valstybių ir gyventojų skolos vis auga, pinigų į rinką yra išmesta galybė… Šiuo metu Europos emituoja po 80 milijardų eurų kas mėnesį, tačiau ekonomikos sukimosi mechanizmų paleisti vis nepavyksta. O nepavyksta jų paleisti, nes tam trukdo milžiniška skolų našta, tiek įmonių, tiek savivaldybių, tiek valstybių, tiek ir eilinių žmonių. O toks gyvenimas skolon visada turi savo pabaigą.

– Tai galbūt dėl to jis kaip tik šį mėnesį puolė supirkinėti auksą ir aukso kasyklų akcijas? Vis dėlto auksas jam atrodo patikimesnis dalykas negu popieriniai vertybiniai popieriai?

– Tai dar vienas krizės požymis. Pavyzdžiui, dabar nespėjama štampuoti sidabrinių monetų, nes jas masiškai supirkinėja žmonės. O tai reiškia, kad daugelis žmonių jaučia, jog kažkas yra ne taip, nepaisydami visų raminimų, ir stengiasi apsaugoti savo santaupų perkamąją galią, turėti kažkokias atsargas ateičiai, t.y. ieško įvairių vertybių. O auksas, kad ir ką apie jį kas bešnekėtų, tūkstančius metų buvo ta vertybė, kuri leisdavo išsaugoti pinigų perkamąją galią. Prisiminkime Gedimino Vagnoriaus laikus, kai jis sakė: „Laikykite pinigus bankuose, neimkite jų iš ten, aš jums viską grąžinsiu.“ Tie, kurie paklausė, viską prarado, nes pinigų vertė nukrito iš esmės iki nulio… O juk galima buvo sakyti kitaip: „Pirkite už tuos pinigus kas tik ką galite – nekilnojamąjį turtą, auksą, kažkokius vertingus daiktus…“. Taigi, kad ir kiek tas auksas kainuotų ir kaip juo manipuliuotų tas Londono penketukas, kuris kasdien nustatinėja jo vertę, auksas niekada nekainuoja nulio… Vis tiek dalį pinigų susigrąžinsi, o štai laikomi pinigai gali visiškai nuvertėti. Štai dėl to Dž. ir perka. Tačiau aukso kaina pasaulyje dirbtinai laikoma maža, kur kas mažesnė, negu natūraliai turėtų būti.<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.