Kodėl žlunga Europos planai

Ričardas ČEKUTIS, [email protected]

Po balsavimo Vokietijos Bundestage dėl armėnų genocido pripažinimo atšaukė savo ambasadorių iš Berlyno, tačiau svarbiausia – žlunga vadinamasis planas A dėl migrantų, o plano B, regis, niekas net neturi. Apie visa tai kalbėjosi su Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru, politikos apžvalgininku Rolandu Paulausku.

– Nemažai šalių anksčiau yra pripažinusios armėnų genocidą, bet kodėl būtent tokiu metu nutarė paerzinti turkus, kai susitarimai dėl migrantų su jais ir taip kybo ant plauko, nes nevykdo susitarimo dėl bevizio režimo?

– Šį klausimą šiandien užduoda daug kas ir patikėti, kad tai yra tiesiog atsitiktinumas, aš negaliu. O jeigu tai ne atsitiktinumas, galima daryti prielaidą, kad kitaip negalėjo užblokuoti to susitarimo su turkais. Tiesiog buvo nueita aplinkiniais keliais puikiai suvokiant, kad šis sprendimas turkams labai nepatiks ir sukels jų priešišką reakciją. Matyt, Angela išsigando savo visų susitarimų su turkais dėl bevizio režimo bei prekybos migrantais. Nes tiek Vokietijos, tiek ir visos Europos visuomenėje kyla didžiulis nepasitenkinimas, krenta A. Merkel partijos reitingai, o štai pasakyti, kad aš suklydau, ir atšaukti susitarimus yra sudėtingiau negu nueiti tokiu aplinkiniu keliu. Todėl priėmus rezoliuciją dėl armėnų genocido, matyt, tikimasi, kad turkai patys padarys tą darbą, kurio A.Merkel negali atlikti…

– Tačiau vis viena klausimas lieka atviras: jeigu žlunga planas A dėl migrantų apsikeitimo su turkais, koks yra planas B? O gal tokio plano iš viso nėra?

– Bijau, kad jie neturi jokio plano B. Bet čia reikia paaiškinti plačiau. Ta Europa, kuria mes žavimės, – turėdami galvoje jos ekonominę sistemą, o ypač tą civilizacinę pusę, miestų grožį, kultūrą ir architektūrą, – šiandien neegzistuoja. Visa tai padarė ne tie žmonės, kurie dabar gyvena Europoje. Tai buvo visai kitokio tipo europiečiai: tai buvo prancūzai, kurie kariavo Afrikoje, tai buvo anglai, kurie kontroliavo pusę pasaulio ir turėjo didžiausią imperiją, tai buvo ispanai, kurie užkariavo Pietų Ameriką, tai buvo olandai, kurie kontroliavo galybę savo kolonijų… Tai buvo aktyvūs, plėšrūs, konkurencingi, visiškai netolerantiški europiečiai, kurių pastangomis ir buvo sukurta ta Europos Sąjunga, kuria mes žavimės ir į kurią mes visi taip veržiamės. Dabartinė europiečių karta yra visiška priešingybė savo protėviams. Dabartinė karta gyvena iš to plačiąja prasme suvokiamo kapitalo, kurį sukūrė jų karingi ir netolerantiški protėviai. Naujieji atvykėliai dabartinei europiečių kartai atvirai spjauna į veidą ir be užuolankų sako: mes po keliolikos metų čia būsime šeimininkai. Jie atvirai sako, kad netrukus Europoje bus islamo kalifatas, veiks šariato teismai ir visa kita. Kai kuriuose Europos miestų rajonuose tie šariato teismai veikia jau dabar. O dabar įsivaizduokime: ar dabartinių europiečių protėviai galėtų su tuo susitaikyti? Žinoma, ne. Jie tiesiog jokių atvykėlių čia neįsileistų. O dabartinė karta susitaiko su viskuo, priima visus spjūvius į veidą – tuomet apie kokį planą B mes čia galime kalbėti… Juk net planas A taip pat atrodė niekingai: buvo bandoma primityviausiu būdu nupirkti turkus, puikiai suprantant, kad turkai jo tiesiog nevykdys. Pašalinti vizų režimą Turkijai reiškia dar vieną milžinišką migrantų bangą į Europą. Turkų vadovas R.T.Erdoganas, kai viešėjo Vokietijoje, turkų migrantams pasakė atvirai: išlaikykite savo kalbą ir kultūrą, nepamirškite, kad esate turkai ir netrukus mes čia būsime šeimininkai…<Skaityti toliau>

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.